Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Kto? Oczywiście koty… Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom. Samorząd naszej szkoły po raz kolejny zaprosił wszystkich do obchodów tego wyjątkowego święta. A działo się wiele.

Od samego rana nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali prace plastyczne o tematyce kociej. Przy bibliotece szkolnej na korkowej tablicy można zobaczyć ciekawe kocie obrazy, a pod tablicą samorządu szkolnego kolekcję książek z kocim bohaterem. Uczniowie przynieśli również do szkoły swoje kotki-maskotki, a zdjęcia kocich piękności przyozdobiły szkolną bibliotekę. W czytelni najmłodsi uczniowie mogli obejrzeć bajki o Przygodach Kota Filemona.

Ten dzień, obchodzony po raz kolejny, sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Samorząd szkolny