W Bibliotece Miejskiej przy ul. Marcina

18 i 19 czerwca klasy 2 a i 2c wybrały się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej z nasza szkołą Biblioteki Miejskiej przy ul.Marcina. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poczytać i pooglądać ciekawe  książki. Dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jak należy dbać o książki i w jaki sposób zostać jej czytelnikiem. Spotkanie było bardzo radosne i inspirujące. Dzieci rozwiązywały zagadki literackie i słuchały fragmentów książek czytanych przez panią Irenkę bibliotekarkę. Żegnając się nasi uczniowie obiecali jeszcze odwiedzić  bibliotekę, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć wybraną  książkę.

Danuta Krzaczkowska