W środę, 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który w naszej szkole jest  Świętem  Szkoły!  W tym dniu uczniowie przygotowali życzenia i słodkie upominki dla nauczycieli. Wzorem  ubiegłego roku rodzice i uczniowie uhonorowali ten dzień datkami na  Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na  Białaczkę  szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.  Samorządowa akcja „Datek za kwiatek” przyniosła  wspaniały efekt!  Dziękujemy  wszystkim za dar serca.

Uczniowie mogli  rozwiązać zagadkę  „Czyja to maseczka?” na podstawie zdjęć pracowników szkoły.  Wiele emocji i radości wywołały  zaprezentowane zdjęcia i możliwość rozpoznania osób tylko po oczach.

W tym dniu klasy najmłodszych uczniów zostały pełnoprawnymi  czytelnikami naszej biblioteki szkolnej.  Teraz każdy pierwszak może swobodnie, ale przestrzegając nowych zasad, wypożyczać książki.

Ciekawą formą uhonorowania Święta Szkoły było przygotowanie przez każdą klasę materiałów do „Kapsuły Czasu”,  którą zakopaliśmy z przedstawicielami samorządu.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem  podeszli do zadania. Do kopert  włożyli symbole naszych współczesnych czasów, w tym oczywiście maseczki, oraz napisali listy do osób, które w przyszłości odkopią  naszą kapsułę.

Ten dzień był pełen emocji i wrażeń! Kolejne Święto Szkoły za nami . Pomimo braku możliwości spędzenia tego dnia  wspólnie czuliśmy że jesteśmy razem!
🙂

Organizatorzy