W czwartek, 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Misiowe święto jest bardzo sympatyczne, coraz powszechniej obchodzone, i to nie tylko przez dzieci…
Dzisiaj pluszowy miś to maskotka znana na całym świecie i mimo upływającego czasu, oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek, bywa często największym przyjacielem dzieci.

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak, jest symbolem ciepła, dobra, miłości , łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa, często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

Nasza szkoła również uświetniła ten piękny bajkowo-misiowy dzień.

Dzisiaj, przy wejściu do szkoły, z gazetki, witały wszystkich nasze szkolne, papierowe misiaki . Można było również na chwileczkę zatrzymać wzrok przy wystawie z misiową literaturą i ilustracjami wykonanymi przez naszych najmłodszych uczniów i zaakcentować ten dzień zrobieniem sobie zdjęcia z ulubioną maskotką.

Nasze pluszaki sprawiają nam radość, aby podzielić się z innymi radością zabawy mogliśmy dzisiaj przynieść do szkoły maskotki, które zostaną przekazane Fundacji Mam Marzenie. Nasza akcja Podziel się Maskotką z Innymi jest jedną z wielu akcji samorządu szkolnego, dla którego pomoc drugiemu człowiekowi jest rzeczą najważniejszą.

Nadchodzą święta – więc pomyślmy, czy miś – nie był by dobrym pomysłem na obdarowanie kogoś bliskiego puchatym przyjacielem.

Z misiowym pozdrowieniem dla wszystkich miłośników Misiaków
Opiekunowie samorządu K. Kubik, D. Krzaczkowska , M. i przyjaciele