W poniedziałek 19 lutego w naszej szkole będziemy obchodzili Światowy Dzień Kota (przypadający na dzień 17 lutego w sobotę). Prosimy, aby miłośnicy kotów przynieśli w tym dniu zdjęcia swoich pupili na szkolną wystawę „Mój kot”. Mile widziany będzie: ubiór z  kocim motywem lub zabawka. Planujemy, podczas długich przerw, projekcję bajek o kotach w bibliotece szkolnej. W świetlicy szkolnej będzie można namalować portret  kota, wyciąć go z papieru, rozwiązać kocie zagadki. Na pierwszym piętrze przy czytelni wystawione będą książki o bohaterze dnia. W poniedziałek zbieramy też karmę dla kotów! Kto chce, może też przynieść przysmaki dla psów. Zebrane dary przekażemy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

Szkolny Dzień Kota

Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Kto? Oczywiście koty… Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.

Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła to wyjątkowe święto. A działo się wiele.
Od samego rana w świetlicy nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali prace plastyczne o tematyce kociej. Na korytarzu przy bibliotece szkolnej zaprezentowano kolekcję książek z kocim bohaterem. Uczniowie przynieśli również do szkoły swoje kotki-maskotki, a zdjęcia kocich piękności przyozdobiły szkolny korytarz. W czytelni podczas przerw uczniowie oglądali bajki o przygodach kota Filemona. Pan Przemek robił uczniom zdjęcia. Najciekawsze ozdobią stronę Internetową naszej szkoły.

Nasi uczniowie odpowiedzieli również na apel o przyniesienie kocich smakołyków. Przygotowany karton pękał w szwach. Zebrane dary przekażemy do TOZu w Szczecinie. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za pomoc w zakupieniu i przyniesieniu do szkoły karmy i smakołyków.

Ten dzień, obchodzony po raz pierwszy sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Samorząd szkolny