Co wydarzyło się w styczniu?

Jak zwykle działo się – zapraszam do prześledzenia szkolnego fanpaga, to tu na bieżąco wrzucamy informacje o wydarzeniach, spotkaniach warsztatach… Większość, tak szybko jak się pojawia równie szybko znika z naszej pamięci, wchłania je internet… Niby są gdzieś w sieci ale gdzie…? Aby termu zaradzić, postaram się większość naszych comiesięcznych wpisów zbierać i prezentować na naszej szkolnej witrynie. Zapraszam.

Przemysław Stecewicz


02.01 Globtroter to wędrowiec wszędobylski! Na każdą wyprawę potrafi wybrać najpotrzebniejsze rzeczy, które sam będzie nosił na własnych barkach! Zawartość plecaka Młodzi wybrali sami, a dziś tworzyli podręczny swój bagaż. Nieco ciężki – 12 kg, ale nie narzekali. Humor dopisywał, emocje duże, chęci do współpracy i wzajemnej pomocy przeogromne! (Beata Adamowicz)
>>>

04.01 – Przesyłamy wzruszające podsumowanie akcji Szlachetna Paczka, jakie otrzymaliśmy od Pani Kasi, wolontariuszki akcji…(Przemysław Stecewicz)
>>>

06.01 – Zapisy na warsztaty Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. Są to największe w Polsce, całkowicie bezpłatne, warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. W 14. edycji Koduj z Gigantami, tym razem pod hasłem Poszukiwacze Kodu, uczestnicy mogą poznać m.in. takie środowiska jak Scratch, Minecraft Education czy Python, przez co mogą stanowić idealne uzupełnienie, a nawet rozszerzenie, wiedzy pozyskiwanej w ramach regularnych zajęć szkolnych. (Przemysław Stecewicz)
>>>


6.01 – Trzej Królowie swym przybyciem kończą czas Świąt. Na zakończenie – filmowa wersja jasełek przygotowanych przez klasę 1c. (Krzysztof Grala)
>>>

08.01 – Klasa III b. Zimowe szaleństwo. (Magdalena Zaborowska Zagórska)
>>>

08.01 – Korzystamy z pięknej zimowej pogody! Pozdrowienia od 1a. (Marcelina Szwarc)
>>>

11.01 – Wczoraj odbyło się ciekawe spotkanie uczniów klas siódmych z policjantem dotyczące cyberprzemocy. (Jadwiga Kurzydłowska)
>>>

11.01 – Plastyka. Filmy poklatkowe wykonane przez uczniów klas szóstych. (Magdalena Zaborowska Zagórska)
>>>

12.01 – Młodzi naukowcy z STO. (Aneta Chrapek)
>>>


12.01 – W dniu dzisiejszym czwartoklasiści oraz szóstoklasiści wzięli udział w ciekawych warsztatach oraz wykładzie przygotowanym z okazji Nocy Biologów. Bardzo dziękujemy Pani dr Lucynie Kirczuk i Pani dr hab. Ewie Rębacz-Maron z Wydziału Biologii US za interesujące zajęcia. (Aneta Chrapek)
>>>

12.01 – Podczas dzisiejszych warsztatów dla klas ósmych w Czytelni Instytutu Goethego w Książnicy Pomorskiej uczniowie dowiedzieli się, że Instytut zajmuje się popularyzacją kultury i języka niemieckiego w 98 krajach świata. Dwa polskie oddziały są w Warszawie i Krakowie. Instytut współpracuje i współtworzy cztery biblioteki niemieckie, w tym jedną w Szczecinie właśnie w Książnicy Pomorskiej Bardzo miła pani pracowniczka biblioteki, opowiedziała uczniom o Instytucie, kursach i certyfikatach. Zachęcała do zapisania się do biblioteki i korzystania ze zbiorów, książek, podręczników, audiobooków, testów. (Aneta Chrapek)
>>>

12. 01Praca z tekstem jest przyjemna, zwłaszcza, jeśli efektem pracy mogą być tak kreatywne notatki. Oto trioramy, które powstały podczas omawiana “Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w klasach siódmych i 6b. (Jadwiga Kurzydłowska)
>>>


19.01 – Pierwszy tydzień Zimowej Świetlicy za nami. Dziękujemy uczestnikom, a od poniedziałku czekają nas kolejne atrakcje. Do zobaczenia.(Katarzyna Michoń)
>>>

26.01 – I nie wiadomo kiedy drugi tydzień Zimowej Świetlicy za nami. Było fantastycznie, wypoczęci widzimy się w poniedziałek już na lekcjach.Do zobaczenia!!! (Katarzyna Michoń)
>>>