„Galeria na piętrze” kończy rok szkolny 2025/26 wystawą pt. „Wyobraźnia kontra sztuczna inteligencja”, będącą plastyczną interpretacją wiersza Z. Herberta „Szachy”; malarskie prace wykonali uczniowie klas 4-7.
W semestrze letnim galeria prezentowała: akwarele pt. „Sakura”, wykonane w technice dowolnej prace kl. 4-7 pt. „Przepis na szczęście”, a także rysunkowe ilustracje uczestników koła plastycznego do fragmentów „Podróży Pana Kleksa” Jana Brzechwy.
W świetlicy górnej eksponowane były plakaty „MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE” klas 6-7, inspirowane Polską Szkołą Plakatu, projekty muralu pt. „Szacunek, życzliwość, uprzejmość” uczniów klas 4-7, włączających się w kampanię społeczną SŁOWA MAJĄ MOC oraz ilustracje uczniów kl. 4-5 do wiersza W. Chotomskiej „Kornik i mól”.
W bibliotece podziwialiśmy ekspozycję malarstwa na szkle inspirowanego sztuką ludową. W semestrze zimowym uczniowie klas szóstych przedstawili w Galerii na piętrze swoją rysunkową wizję lata, słuchając podczas tworzenia pracy grupowej utworu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego. Oglądaliśmy wystawy: PLAMA, LINIA, PUNKT w technice kolażu uczniów kl. 4-7, „ZOO” – ilustracje do wierszy J. Brzechwy – wycinanki wykonane przez uczestników koła plastycznego, rysunki siódmoklasistów „Światło i cień”.
Świetlica dla klas 4-8 i biblioteka szkolna eksponowały: „Skojarzenia” – technika rysunkowa, ilustracje pastelami do fragmentów prozy S. Lema „Dwa światy”ze zbioru „Bajki robotów”, grafiki „Po prostu koci świat” wykonane na zajęciach koła plastycznego.
Anna Gogolin