15 grudnia ubiegłego roku i 12 stycznia już nowego roku odbyły się dwie części Koncertu Młodych Talentów Recytatorskich ze szkół podstawowych całego Szczecina. Przez organizatorów nazwany SCENA AMATORA. 15 grudnia odbyła się pierwsza część, w której brali udział uczniowie klas I-III. Nasza szkoła była reprezentowana przez braci Radka i Cezarego Galińskich. W drugiej części – „noworocznej” występowali młodzi artyści z klas IV–VI. Tę grupę wiekową reprezentowali: Amelka Jarczyk, Lena Paduch, Dominika Paraszkiewicz i Iga Konarzewska. Wszyscy nasi reprezentanci wypadli znakomicie, fantastycznie współpracując z panią reżyser całego przedsięwzięcia.
Na uwagę zasługuje fakt,że w obu przypadkach nie chodziło o żadną rywalizację. Głównym celem SCENY AMATORA jest bowiem prezentowanie i konfrontowanie swoich możliwości uczestników prestiżowych konkursów recytatorskich naszego regionu. Dodatkową atrakcją była możliwość zaprezentowania się przed swoimi bliskimi, zupełnie bez stresu i obciążenia konkursową rywalizacją.
Myślę, że to istotne wydarzenie, warte odnotowania. Cieszę się, że miałam możliwość towarzyszenia naszym uczniom, to prawdziwa przyjemność.

Róża Wilkowska-Bulicz