W tym roku hasło Święta Książki brzmi – „ BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”. Samorząd aktywnie włączył się w realizację wszystkich zadań przewidzianych w czasie  majowego święta książki.

Klasy 0, 1-3

  • Konkursy w klasach. Uczniowie  samorządu klas 5 przygotowują i prezentują zagadki wierszyki dotyczące znajomości literatury  dziecięcej. Chętni uczniowie przygotowują  zakładki do książek które zaprezentowane będą na wystawie na parterze szkoły. Samorząd nagrodzi najciekawsze projekty.
  • Lekcje z Bibliusiem  Poczytankiem.  Czytanie fragmentów książki o naszej bibliotecznej maskotce. Uczniowie samorządu czytają wybrane fragmenty uczniom klas 0-3 w świetlicy szkolnej.
  • Uczennica klasy 5a weźmie udział   w seminarium projektu „ Wczoraj, jutro i dziś potrzebny jest pluszowy miś” – na  Uniwersytecie Szczecińskim, z którym na co dzień współpracujemy w zakresie wolontariatu. Przedstawi ona fragment autorskiej książki pt. „Bibliuś Poczytanek”
  • Uczniowie klas trzecich będą uczestniczyć w  lekcjach promujących czytelnictwo przygotowanych przez Bibliotekę Miejską  w ramach  TYGODNIA CZYTANIA.  Zajęcia będą się odbywały pod hasłem „ Złośliwy kapturnik”.
  • Klasy 2 biorą udział w Europejskim Dniu Czytania z Fiką – impreza na Wałach Chrobrego. Spotkanie z europejską bajką poprowadzi p. M. Narożna. Poprzez wspólne czytanie przybliżone zostaną  baśniowe obrazy literatury europejskiej.Klasy 0, 1-3

Klasy 4-6

  • Klasa 6a przygotowuje spektakl dla uczniów naszej szkoły pt. „Bajka o szczęściu”.
  • Klasy 5a,5b,5c w ramach zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej będą uczestniczyć w zajęciach w Książnicy Pomorskiej. Zajęcia z historii książki wraz ze  zwiedzaniem pomieszczeń  biblioteki   przygotowane i poprowadzone będą  przez pracownika Książnicy.
  • Rodzice podczas konsultacji   będą mogli  zapoznać się z  wystawą dotyczącą  biblioterapii.  Wystawę będzie można oglądać do 20 maja na parterze szkoły.
  • Na lekcjach plastyki uczniowie wykonają prace  pod tytułem „Nie mam czasu, czytam książki”.  Wystawa prac odbędzie się przy bibliotece szkolnej.
  • Na zakończenie obchodów Dni Książki uczniowie naszej szkoły wezmą udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo – „Jak nie czytam, jak czytam”. Ma ona na celu pobicie rekordu czytania w jednym momencie, przez wszystkich uczestników akcji. Rozpoczęcie imprezy -01.06.17r. godz. 10.00

Zapraszamy uczniów szkoły STO do aktywnego udziału w tegorocznym samorządowym Święcie Książki.

Opiekunowie samorządu szkolnego D. Krzaczkowska i K. Kubik