Sytuacja panująca w kraju i nietypowość pracy w szkole odmieniły również działania samorządu szkolnego. Z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego odbyły się wybory do samorządu. Na pierwszych spotkaniach w bibliotece szkolnej, wspólnie stworzyliśmy plan pracy w pierwszym semestrze. Następne spotkania odbywały się on-line, raz w tygodniu, w środę. Sytuacja która wszystkich nas dotknęła spowodowała, modyfikację planu, a tym samym zmianę sposobu realizacji naszych zadań.

Zadania które udało nam się zrealizować to:

  1. Realizacja projektu „Datek za kwiatek”. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na oddział nefrologii szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
  2. Wsparliśmy również szczecińskie schronisko, zbierając karmę, koce i zwierzęce akcesoria.
  3. Grudniowy czas, to moment kiedy częściej i z większą wrażliwością spoglądamy na drugiego człowieka. Aby zbliżyć się bardziej i wesprzeć potrzebujących, nasze serca i wykrzesana energia skupiła się na dwóch pięknych akcjach jakim jest „Szlachetna paczka” i „ Świąteczna kartka dla seniora”

W imieniu opiekunów i uczniów działających w samorządzie szkolnym pragniemy podziękować nauczycielom i ludziom dobrego serca za wsparcie i pomoc w realizacji zadań.

Opiekunowie samorządu szkolnego
K. Kubik i D. Krzaczkowska