Od czwartku, czyli 30 kwietnia, ruszył swoją pracę on-line samorząd szkolny!

Spotkaliśmy się po długim niewidzeniu i z radością wróciliśmy do naszych uczniowskich spraw. Okazało się, że wszyscy czujemy się dobrze, nasi najbliżsi są zdrowi, realizujemy szkolną naukę, więc jest także trochę czasu na nasze działania. Oczywiście mamy wiele pomysłów i to nie tylko związanych z naszym samorządowym planem na maj.

Czas i sytuacja w Polsce wymusiła na nas dostosowanie naszych działań do innych warunków, do innych aktywności oraz zajęcie się tym, czego na co dzień doświadczamy. Na maj planujemy akcje związane ze Świętem Flagi, będziemy dziękować ludziom służby zdrowia, zbierać książki dla naszych podopiecznych w Domu Kombatanta, którzy od marca są izolowani, aby chronić się przed koronawirusem. Przecież maj to miesiąc książki! Ale o tych akcjach będziemy Was informować na bieżąco w odpowiednim czasie. Teraz o najbliższych świętach: w dniu 2 maja obchodzimy Święto Flagi i Święto Konstytucji – 3 Maja! W tych dniach na naszych domach bądź w okolicy będą wywieszane flagi. Prosimy o zdjęcia, które ukażą jak Polacy, Wy i Wasi najbliżsi honorujecie te święta. Można też ubrać się w barwy narodowe i także w takim stroju zrobić zdjęcie!

Czekamy na Wasze prace, ciekawi jesteśmy Waszej inwencji twórczej! Bardzo nam wszystkim brakuje szkoły, realnych kontaktów z innymi osobami i naszych cotygodniowych spotkań w szkolnej bibliotece. Działając razem, pomimo, że każdy w swoim domu, poczujmy, że tworzymy silną grupę STO-wskiej rodziny.

Samorząd szkolny z opiekunami