We wtorek nasza szkoła pod patronatem fundacji Centaurus włączyła się w akcję ratowania koni przed hakiem rzeźnickim.

“Wstępy” to Jarmark koński w Skaryszewie na którym 11-12 marca odbywa się proceder. Co roku handlarze końmi przejeżdzają już w niedzielny wieczór. Cena żywca uzależniona jest od wagi, wieku i zdrowia konia, oraz od handlarza. Pod osłoną nocy w uwłaczających warunkach konie przechodzą z rąk do rąk a ich jedyną wartością jest waga. Póżniej wyjeżdżają w swą ostatnią drogę upchnięte w tirach i wozach rzeźnickich. Więcej informacji: https://centaurus.org.pl/konie/skaryszew_wstepy_2019/#page-content
i na FB www.facebook.com/donate/328473434458112/2552786211459047/

Planujemy zebrać kwotę 6 250,00 jest to średnia cena za wykup 1 końskiego życia. Waga 500kg x 12,50 zł. Dzięki Wam mamy już: 1 626,11 zł (27.02) Z całego serca zachęcamy do przyłączenia się do akcji! Prosimy o nowe pomysły i przynoszenie gadżetów na loterię!

Nastazja Krupieńczyk

Apel Fundacji Centaurus:

Dziś, gdy zbliża się data tegorocznych Wstępów, w imieniu skazanych na rzeź koni kolejny raz prosimy Was o pomoc. Prosimy o szansę na życie dla skazańców. Dla tych, o których zapomniał już świat. Tych, przed którymi za moment opadnie rzeźnicki trap i zawiezie do ubojni. To Wy jesteście ich jedyną nadzieją i ostatnią deską ratunku. Bez Was nie damy rady podarować im życia. Każda, nawet ta najmniejsza wpłata dodana do następnej, zwiększa szansę na ocalenie choć jednego życia. Te 5 złotych czy wysłany SMS też ratują życie. Kolejny raz prosimy, nie bądźcie obojętni. Od nas wszystkich zależy ile koni w tym roku uniknie śmierci w rzeźni. Za każdą złotówkę, w ich imieniu, bardzo Wam dziękujemy.