24.09.2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Tradycyjnie imprezę przygotowały klasy szóste wraz ze swoimi wychowawczyniami. Tym razem szóstoklasiści wcieli się w STO dobrych duszków, które zdeklarowały codzienne i dyskretne wsparcie dla młodszych koleżanek i kolegów. Duszki sprawdziły też ile uczniowie klas Ia i Ib zdążyli się już nauczyć. Okazało się, że pierwszoklasiści nie tylko radzą sobie doskonale z zagadkami ale również pięknie śpiewają i recytują! Pani Dyrektor mogła spokojnie przystąpić do aktu ślubowania i pasowania. Potem był pełen zapału, wspólny z Duszkami taniec! Można śmiało powiedzieć, że nasza uczniowska rodzina się nam powiększyła!

Teresa Popow

 


Dzisiaj chciałabym podzielić się swoimi przeżyciami oraz wrażeniami związanymi z moim ostatnim występem, czyli – pasowaniem pierwszoklasistów.

Próby jak zawsze były nie za łatwe dla niektórych nawet wyczerpujące. Mimo, iż mieliśmy tylko kilka próbnych wystąpień poradziliśmy sobie świetnie. Zawsze czuję się cudownie, gdy jestem na scenie, ale tym razem emocje sięgnęły zenitu. Dzieci znakomicie się z nami bawiły. Nauczyciele siedzieli zadumani i z uwagą słuchali naszych wypowiedzi. Taniec, którym powitaliśmy naszych młodych kolegów i koleżanki tak ich porwał, że później z nami zatańczyli. Podczas momentu kiedy Pani Dyrektor pasowała uczniów leciała w tle piosenka, dzięki której atmosfera znacznie się polepszyła. W nagrodę za cudowne wystąpienie dostaliśmy na poczęstunek – chałwę! Palce lizać!

Ale wracając do występu… Oczywiście nie było tak, że każdy ze spokojem mówił swoją kwestię! Stres i to jaki, mimo wszystko unosił się w powietrzu. Jednak adrenalina, którą każdy u siebie miał i energia przezwyciężyły go!

Każdy występ jest dla mnie niepowtarzalny i zawsze wprawia mnie w niemałą ekscytację. W końcu przedstawienie za przedstawieniem i każdy ma na sowim koncie więcej aktorskiego doświadczenia!

Kamila Zdebska 6c

 


Pasowanie na ucznia bardzo mi się podobało! Nasze przedstawienie było świetne. Kiedy tam siedziałam i słuchałam, jak Pani Dyrektor pasuje pierwszaki mogłam przypomnieć sobie moje pasowanie. Najbardziej jednak podobało mi się, kiedy pierwszaki śpiewały piosenki czy recytowały wiersze, ponieważ było to urocze.

Cieszę się, że Pani mnie wybrała do prowadzenia tej uroczystości, mogłam się wykazać i dobrze bawić.

Martynka 6b


24.09.2010 r., w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów.

Miałem wielką przyjemność poprowadzić ślubowanie pierwszoklasistów z moimi koleżankami i kolegami z klas szóstych. Przed występem czułem lekką tremę i stres, że czegoś zapomnę, ale gdy już zacząłem, to nie mogłem skończyć 🙂 Uwielbiam takie występy dlatego, że można pokazać się szkole i otworzyć się dla uczniów naszej szkoły. Uwielbiam też pomagać młodszym dzieciom w rozwiązywaniu zagadek.

Ten dzień zapamiętam na długo.

Michał Sobczyk 6c