Dnia 28 lutego dwie drużyny, z naszej szkoły, pojechały do Poznania, aby wziąć udział w regionalnych eliminacjach Odysei Umysłu. W Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej spotkały się drużyny z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Rywalizacja Odyseuszy rozpoczęła się od występu drużyny z Poznania. Drużyny STO ze Szczecina zaprezentowały się w dwóch, różnych, kategoriach wiekowych oraz dwóch innych problemach. Drużyna klas piątych w składzie: Julka Daleszyńska, Klara Jorgensen – Olzacka, Ola Kosińska, Ania Ekwińska, Hela Kłos oraz Kacper Grzelczak i Hubert Szponar brała udział w problemie „Połów pełen pomysłów”. Klasy szóste zaprezentowały się w problemie „Między nami zwierzętami”. W naszym przedstawieniu wystąpili: Ala Szczepańska, Gosia Sekuła, Magda Huk, Hanna Szymankiewicz oraz Adam Kowalski, Mikołaj Winiarski i Dominik Wiechecki. Następną konkurencją był „spontan”, czyli rozwiązywanie problemów spontanicznie. W tej kategorii byliśmy najlepsi.

Do następnego ogólnopolskiego etapu zakwalifikowała się, niestety, tylko drużyna klas szóstych, ale pamiętajmy o tym, że w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą. Kolejne wyzwanie już w kwietniu.

 Hanna Szymankiewicz