Jak co roku miesiąc maj w naszej szkole poświęcony jest w książce. I tak jest w tym roku. Wśród wielu imprez   organizowanych, są  wycieczki do bibliotek Szczecina. Na pierwszą z nich wybrała się  nasza najmłodsza klasa w szkole, klasa „0”. Uczniowie mogli posłuchać nieznanych opowieści pana Kuleczki, pooglądać książki i poczytać te, które wyglądały bardzo kolorowo. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni i już czekamy na następną biblioteczną  wyprawę. Klasy trzecie uczestniczyły w nietypowych zajęciach w zaprzyjaźnionej z naszą szkołą biblioteką przy Marcina. Tematyka spotkań nosiła tytuł „ Okiem nowoczesnego autora. Twórczość multimedialna.” Dokumentacja fotograficzna jest dostępna na stronie Internetowej naszej szkoły. Klasy piąte brały udział w lekcjach w największej na Pomorzu Zachodnim bibliotece jaką jest Książnica Pomorska.

W tym roku  do  naszej biblioteki  przybył nowy gość- maskotka misia. Nowy pupil najmłodszych czytelników nazywa się  Bibliuś  Poczytanek. Zamieszkał  na półce wśród książek i czeka na każdego szkolnego czytelnika. Od razu stał się ulubieńcem naszych uczniów i aby przybliżyć wszystkim biblioteczną maskotkę młodsze klasy utworzyły obrazkową historię Bibliusia. Zajęcia artystyczne poprzedzone zostały ciekawymi prezentacjami uczennic klasy 1a. Zebrane rysunki, w tym jedna praca malarska, zaprezentowane zostaną wszystkim uczniom i wywieszone  na wystawie w holu szkoły.  Klasy 4-6 na lekcjach wychowawczych przygotowały prace plastyczne pod hasłem pod hasłem „ Pociąg do książek uczniów klasy…” w którym przedstawione zostały ulubione książki uczniów i wychowawcy. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. W przygotowaniu edytorskim jest również pierwsza ilustrowana sto-wska ksiażka w której to umieszczone zostaną opowiadania o naszym bibliotecznym  pupilu.

Cieszy mnie fakt, iż  tradycją w naszej szkole jest książkowe świętowanie.  Nasi uczniowie jednak przez cały rok chętnie odwiedzają szkolną bibliotekę i korzystają z jej ciekawych zbiorów.

Z książkowymi pozdrowieniami D. Krzaczkowska