Maj miesiącem książki i czytelnika w STO

Jak co roku, w maju, książka zajmuje szczególne miejsce. Nasi nauczyciele i uczniowie zabrali książkę w niezwykłą podróż. Przystankami w tej wędrówce będą różnorakie działania, w tym: wycieczki, konkursy, lekcje tematyczne, wystawy, wspólne czytanie w salach jak również w plenerze.

Hasłem przewodnim tegorocznego święta w naszej szkole jest „Cała Polska czyta dzieciom- czytamy i my”.

Pod koniec kwietnia nasze pierwszaki odwiedziły zaprzyjaźnioną z naszą szkołą Bibliotekę Miejską, filię nr 12 przy ul. Marcina. Tematyka zajęć bibliotecznych dotyczyła kreatywnej zabawy wokół hasła „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Zajęcia połączone były z prezentacją szerokiego wachlarza tematycznych książek dostępnych w bibliotece. Zabawy pod hasłem „Rusz głową” pozwoliły naszym uczniom poszerzyć wiedzę z zakresu: kosmosu, przyrody i cywilizacji. Tym sposobem poznały bibliotekę, jej zadania i wykorzystanie zbiorów.

Jako szkoła przystąpiliśmy również do III edycji konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Celem przedsięwzięcia jest poszukiwanie w literaturze tego, co jeszcze nie odkryte, urody słowa i pięknie języka. Patronat medialny nad konkursem objęło Polskie Radio Szczecin. W drodze eliminacji naszą szkołę reprezentować będzie uczennica klasy 7c. Wielki finał „Lekturiady” zaplanowany jest na 6 czerwca 2022r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Przez cały miesiąc maj będziemy uczestniczyć w książkowo – literackich projektach. O oryginalnych ich realizacjach będziemy informować w kolejnych artykułach na stronie naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich czytelników i miłośników literatury do czytania naszych artykułów.

Czytajmy i słuchajmy wszyscy razem, przenieśmy się tam, gdzie nas jeszcze nie było, w krainę naszych cudownych marzeń-choćby miało to być tylko jedną chwilą.

Danuta Krzaczkowska – wasz bibliotekarz