“Rower – to 1000 szczęśliwych wspomnień, zwariowanych przygód czy nowych odkrytych miejsc i najlepszych ludzi spotkanych po drodze.”

To był nietypowy rok szkolny, stąd rowerowe turbulencje. Pierwszy raz w historii naszej szkoły czwartoklasiści – z powodu panującej pandemii – zdawali egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego  zdalnie. Testy, zdane z powodzeniem, przeprowadziliśmy w maju, dopiero po wakacjach mogliśmy przystąpić do egzaminu praktycznego. Udało nam się je przeprowadzić w dwa kolejne piątki …już w klasach piątych. Okres wakacyjny zapewne przydał się niektórym do ćwiczeń jazdy na dwóch kółkach – wszak lato, to dobry czas na rowerowe wycieczki z rodzicami. I jak się okazało, wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Wielkie brawa –  egzaminy zaliczone, upragnione Karty Rowerowe wkrótce trafią do rąk piątoklasistów.

Choć jeździmy naprawdę dobrze, bądźmy zawsze uważni. Korzystajmy wyłącznie ze ścieżek rowerowych, starajmy się też jeździć na wspólne rowerowe wyprawy z osobą dorosłą. Unikajmy ulic (nawet wytrawni rowerzyści muszą tu bardzo uważać), o wiele przyjemniej i bezpieczniej jest w parku czy w lesie. I nigdy, nigdy nie zapominajmy o porządnym kasku na głowę.

Szerokich i dłuuuuuuugich ścieżek rowerowych.

Pan Przemek