Ostatnio wybrałem się z moją rodziną na spacer do Puszczy Wkrzańskiej. Podczas tej wędrówki za cel mieliśmy trasę widokową o nazwie: „Do Wodozbioru”. Na końcu tego szlaku znajduje się punkt widokowy z którego można dostrzec florę i faunę tej puszczy. Cały szlak ma długość 1730 m (w jedną stronę). W borze jedną z ciekawszych atrakcji jest Wysoki Staw lub Jezioro Głębokie, lecz my wybraliśmy tą trasę.
Na samym początku trasy idzie się przez wąską ścieżkę, lecz po ok. 100 m trasa staje się coraz szersza. Przez prawię cały czas kroczy się po glebie przykrytej szeleszczącym dywanem z liści, tylko przez chwilę idzie się po kładce znajdującej się przy części z bagnami.  Idąc ścieżką można było dostrzec różne zwierzęta, przede wszystkim ptaki. Zauważyć można było błotniaka stawowego czy dzięcioła czarnego. Wiele osób spacerowało również z psami. Pod koniec trasy znajduje się obszar prawie w ogóle bez drzew, lecz porośnięty bujnymi krzakami czy roślinami łąkowymi. No i wreszcie punkt widokowy. Weszliśmy na samą górę. Panorama puszczy była cudowna. Z punktu widokowego było widać część puszczy między innymi: bagna, bory, czy ptactwo tego obszaru.
Uważam, że wyprawa się udała. Trasa jest świetna i polecam ją każdemu. Z punktu widokowego można dostrzec wspaniały krajobraz, który sprawi, że wróci się tam niejeden raz. 
   
                                                                                                                                                                                                                                  Dominik Wiechecki