Amazing Londoners  – Sherlock Holmes  – Consulting Detective

Mayfair i Marylebone to dawne przedmieścia Londynu, które pod koniec XVII wieku zostały zamienione w eleganckie dzielnice śródmiejskie. To w tej części Londynu znajduje się Baker Street, ulica uwieczniona przez sir Artura Conan Doyla w opowiadaniach i opowieściach o Sherlocku Holmesie i jego przyjacielu, doktorze Watsonie. Tak postać detektywa ,jak i jego mieszkanie to, rzecz jasna, fikcja literacka.

Muzeum Sherlocka Holmesa, szczycące się tym, iż znajduje się w domu pod właściwym numerem, w rzeczywistości  zajmuje budynek pomiędzy numerami 237 i 239. Numer 221b nigdy nawet nie istniał ,ale mimo to można poczuć dreszczyk emocji, gdy pod numerem 239 – gdzie nawet, dla pełnego efektu zawieszono tabliczkę z numerem zaczerpniętym z literatury ,na wysokości pierwszego piętra dostrzeże się skromną plakietkę z napisem – Sherlock Holmes, consulting detective. Odwiedzający, których wita „gospodyni” Holmesa, kierowani są do odtworzonego pokoju detektywa znajdującego się właśnie na pierwszym piętrze.

„Amazing Londoners”  to pomysł na to aby uczniowie klas IV-VI mogli poznać  ważne postaci w historii Londynu. Są to zarówno postaci fikcyjne jak i te, które rzeczywiście zapisały się na kartach historii. Pierwszą z nich był właśnie  Sherlock Holmes – Consulting Detective. Uczniowie wykonywali prace dodatkowe związane z tą postacią. Zadanie polegało jednak na tym aby w wykonanej pracy przedstawić informacje dotyczące detektywa zarówno w języku polskim jak i angielskim. Pomysłów było bardzo dużo a i wyobraźnia podpowiedziała uczniom bardzo ciekawe pomysły na wykonanie prac.

A oto efekty ich owocnej pracy: