Co to był za dzień!

W Dniu Dziecka nasi uczniowie zaprezentowali różne kraje do których zaprosili całą szkołę.  „Globtroter”, bo taką nazwę przybrał projekt, maił na celu przybliżyć wylosowane przez klasy kraje i pokazać ich walory turystyczne.

Najmłodsi „zerówkowicze” zaprosili nas do Japonii.  Zaśpiewali piosenkę uczącą podstawowych zwrotów japońskich oraz zaprezentowali sztuki walki. 

Majestatyczna para królewska z Wielkiej Brytanii powitała wszystkich obecnych, a klasa 1a dodatkowo przygotowała charakterystyczne elementy dla tego pięknego państwa. Największą atrakcją był model czerwonego autobusu! Uczniowie klasy 1b, ubrani w pomarańczowe stroje, przenieśli nas do Holandii. Wystrój stoiska zachwycał różnorodnością ciekawostek o tym tulipanowym kraju. Klasa 2a tańcem i preclami wprowadziła klimat Niemiec, a autentycznymi strojami   – Bawarię.  Przebrani za Wikingów uczniowie z klasy 2b zaakcentowali morski i piracki J charakter Szwecji. Zaprezentowali także firmę, która kojarzy się wszystkim majsterkowiczom ze skandynawskimi meblami.

Tanecznym krokiem zorby klasa 2c porwała nas do Grecji. Strojem, muzyką i uśmiechem już wprowadziła wakacyjny nastrój!  Uczniowie klasy 3a paradą bajkowych postaci przedstawili Czechy. Wszyscy z radością przypomnieli sobie bajki, które dzisiaj są już historycznymi dobranockami dla dzieci.  Klasa 3a zaprosiła do słonecznej Italii, kraju bardzo chętnie odwiedzanego przez turystów. Zabytki, piękne plaże i przepyszne jedzenie, serwowane także przez klasę, przeniosły wszystkich do Włoch.

Starsze klasy rozpoczęły swoje prezentacje od Meksyku (4a) przedstawiając najważniejsze ciekawostki o tym wielobarwnym kraju. Tajlandia (4b) przywitała nas kolorami i pięknymi strojami, a klasa 5a, rapując, opowiedziała o Portugalii. Chorwacja to nie tylko morze, ciepły klimat i pyszne jedzenie, ale też osiągnięcia w piłce nożnej, co z dumą podkreśliła klasa 5b.  Róże, pięknie haftowane stroje ludowe oraz zwyczaje kulturowe przedstawiła kolejna klasa – 5c, podkreślając wyjątkowość Bułgarii. Zaraz potem klas 6a zaprezentowała florę i faunę Australii, a 6b odtworzyła na środku boiska bazar turecki, klimatycznie strojami podkreślając ten wyjątkowy kraj. Klasa 7a zaprosiła wszystkich do Egiptu, przedstawiając nie tylko główne zabytki kraju, ale też charakterystyczne zwierzęta z humorem zaprezentowane podczas pokazu. Całość dopełniły stroje z okresu świetności Egiptu. Gorące rytmy Brazylii oraz ciekawostki o tym kraju zaprezentowali uczniowie z klasy 7b.  Najstarsi, czyli klasy ósme, rozpoczęli   od paryskiej parady modowej (8a), klasa 8b zabrała nas do USA, a 8c do Hiszpanii. Stroje, przebrania i ciekawostko o prezentowanych krajach dopełniły obrazu   miejsc, które na pewno globtroter chciałby odwiedzić.

„Globtroter” zaangażował całe klasy, nauczycieli, niekiedy rodziców, do wspólnej pracy i pomysłowości. Dał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności organizacyjnych, aktorskich i plastyczno-muzycznych!  A przede wszystkim to była wspólna zabawa, którą z wielkim turystycznym „zacięciem” poprowadził przedstawiciel samorządu szkolnego – Michał z klasy 8c. Dziękujemy!!!

Opiekunowie samorządu szkolnego i pomysłodawca „Globtrotera” p. B. Adamowicz