Po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w projekcie European Christmas Tree Decoration Exchange 2018. Organizatorem  całej akcji jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Wrexham z Walii.

Jest to projekt wymiany kulturowej, w którym szkoły podstawowe  przygotowują około 30 paczek  z dekoracjami świątecznymi i wysyłają  je do innych szkół w całej Europie. Celem programu jest edukowanie uczniów w zakresie kultury krajów UE. Każda szkoła przygotowuje świąteczne dekoracje, życzenia  oraz pakiet informacyjny o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia i kulturze swojego państwa.

Oprócz możliwości obejrzenia tradycyjnych, wykonanych własnoręcznie ozdób z wielu krajów Europy, dzieci otrzymują wiedzę także w dziedzinach takich jak: historia, geografia, język, kultura czy obyczaje. Dzięki temu czują się pewniej jako obywatele Europy, są bardziej otwarci i wrażliwi.

Ozdobami otrzymanymi od uczniów ze szkół europejskich – przyozdobimy nasz korytarz szkolny na pierwszym piętrze. Każdy uczeń będzie mógł oglądnąć  ozdoby choinkowe, kartki z życzeniami i przeczytać informacje o kulturze danego kraju .  Nawiązaliśmy kontakt ze szkołami podstawowymi z Hiszpanii, Włoch, Francji, Belgii, Szwecji, Grecji i innych.

Z wielką niecierpliwością i ciekawością  czekamy na przesyłki, które  podkreślą ten wyjątkowy czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Samorząd szkolny  z opiekunami