Po raz drugi nasza szkoła SP nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego  w Szczecinie, realizuje projekt European  Christmas Tree  Decoration,  organizowany przez  Punkt Informacji Europejskiej  w Szczecinie.

Od połowy października uczniowie różnych klas przygotowywali kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, okolicznościowe podarunki. Starsi uczniowie  nagrali płytę z kolędą i pozdrowieniami dla naszych europejskich kolegów. Postanowiliśmy także ją uzupełnić  krótkimi informacjami o naszej szkole. Mamy nadzieję, że dzięki temu, nasze przesyłki przybliżą codzienność szkolną uczniów.  Wspólnie podjęliśmy decyzję, że w tym roku wyślemy również informacje o naszym mieście. Nowym pomysłem było także wysyłanie XIX-wiecznej receptury Pierników Szczecińskich! Gdy w zeszłym roku dostawaliśmy życzenia od innych szkół, to informacje o danym kraju czy mieście w którym mieściła się szkoła nadawcy – bardzo podobała się naszym uczniom.  Dzięki temu mogliśmy podziwiać nie tylko przysłane ozdoby choinkowe, ale też poznać kulturę i historię danego kraju lub miasta!

Dzięki miłej współpracy z Punktem Informacji Europejskiej w Szczecinie, otrzymaliśmy  opakowania dla naszych prezentów i życzeń i nie musieliśmy się martwić o sposób i koszty przesyłki.

Projekt  European Christmas Tree Decoration  uczy uczniów naszej szkoły szacunku dla różnych kultur i sposobów przeżywania świąt Bożego Narodzenia.  Przygotowanie  życzeń pozwoliło na ćwiczenia językowe i bogacenie słownictwa.  Różnorodna zawartość przesyłek pozwala także na poszerzenie wiedzy na temat wielu krajów z Europy.

Koordynatorzy  projektu – Danuta Krzaczkowska i Krystyna Kubik