W Święta pamiętamy o innych

EUROPEAN CHRISTMAS TREE DECORATION

Zapraszamy wszystkich na wystawę ozdób  choinkowych wykonanych i przysłanych przez uczniów z różnych szkół europejskich.  Ekspozycje prac można zobaczyć na 1. piętrze  naszej szkoły przy bibliotece. Przedstawione  ozdoby zostały wykonane przez  uczniów w ramach  projektu European Christmas Tree  Decoration  w którym uczestniczyła nasza szkoła.  Realizując program PO WER  chętnie przystąpiliśmy  do projektu i wysłaliśmy do partnerskich szkól  w Europie świąteczne kartki z życzeniami,  ozdoby choinkowe oraz krótkie informacje  o  polskich tradycjach związanych  ze świętami Bożego Narodzenia.
Z niecierpliwością czekaliśmy na życzenia od innych uczniów.  Codziennie,  przez dwa tygodnie, dostawaliśmy nowe przesyłki zawierające  własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, przepisy na świąteczne smakołyki charakterystyczne dla danego kraju,  kartki z życzeniami,  zdjęcia naszych  ofiarodawców. Otwieranie przesyłek z których wysypywały się przeróżne  świąteczne drobiazgi sprawiało nam najwięcej  radości.  Podczas przerw uczniowie samorządu szkolnego tłumaczyli  teksty życzeń, informacje o szkole, przepisy kulinarne.

 

Dzięki uczestniczeniu w projekcie PO WER zyskaliśmy nie tylko nowych przyjaciół w całej Europie: w Grecji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Chorwacji i innych krajach, ale też podnieśliśmy swoje kompetencje językowe, dzięki którym  mogliśmy wymienić się informacjami o swojej szkole, kulturze i tradycjach. Jeszcze raz zapraszamy  na wystawę i mamy nadzieje, że zachwyci każdego swoją różnorodnością i  kreatywnością  uczniów z różnych  szkół europejskich.

POMAGAMY INNYM

Świąteczny czas to okres dzielenia się sercem ze wszystkimi, którzy oczekują od nas pomocy. Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie darów dla potrzebujących. Z wielką radością wzięliśmy udział w corocznej edycji  „Szlachetnej paczki”, a jeszcze uzbieraliśmy dary dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci.  W poniedziałek  zawieźliśmy  odzież i materiały szkolne  dla dzieci. Po rozmowie z panią Prezes  hospicjum – wiedzieliśmy też o potrzebie zakupu pieluch w dużych rozmiarach.  Udało się nam  także tę prośbę spełnić. Dziękujemy wszystkim za każdy gest  dobroci,  okazane serce i jak zwykle prosimy o jeszcze…

Opiekunowie  samorządu szkolnego – Danuta Krzaczkowska  i Krystyna Kubik