W poniedziałek, 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia, przypada rocznica powstania tej maskotki. Dzisiaj pluszowy miś to maskotka znana na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek, bywa często największym przyjacielem dzieci. Miś pluszowy jest dla nas niezwykłą zabawką. Jest po to misiem żeby go tulić, żeby szeptać do futrzatego uszka największe sekrety i tajemnice. Ulubione i najukochańsze, to nie zawsze te najpiękniejsze, najdroższe i pachnące nowością. Bardzo często serce dziecka skrada typowy miś szaro-bury, czasami troszkę stary. Niezależnie od tego jak wygląda, ulubiony miś, jest bardzo często jednym z najlepszych przyjaciół.

A co się działo dzisiaj w naszej szkole?
Od rana wszystkich wchodzących do szkoły tradycyjnie witał Miś Puchatek. Duży, ładny i bardzo miły. Każdy z nas, chciał uwiecznić ten misiowy poranek prosząc naszego szkolnego bohatera do zdjęcia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoich ulubieńców: misie małe i duże, białe i brązowe, ubrane lub tylko z kokardą, ale wszystkie ukochane i najbliższe sercu każdego z nas. W tym dniu można było obejrzeć wystawę książek o misiach pod hasłem „Mały miś w wielkiej literaturze”, posłuchać bajek, namalować lub pokolorować bajkowe rysunki. Każdy mógł zaprezentować swojego przyjaciela, zrobić sobie zdjęcie, wspólnie z klasą stworzyć różnorodną misiową rodzinkę.Swoje misie przynieśli także nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy miś wzbudza takie same emocje obojętnie czy się ma 10 czy 30 lat…

Nadchodzą święta – więc pomyślmy, czy miś – nie był by dobrym pomysłem na obdarowanie kogoś bliskiego puchatym przyjacielem?

Samorząd szkolny