W piątek, 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Misiowe święto jest bardzo sympatyczne, coraz powszechniej obchodzone, i to nie tylko przez dzieci…Nasza szkoła w tym dniu, stała się misiowym przedszkolem, a misiowa radość udzielała się wszystkim.

Dzisiaj pluszowy miś to maskotka znana na całym świecie i mimo upływającego czasu, oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek, bywa często największym przyjacielem dzieci.

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci oraz filmach gdzie wśród dorosłych aktorów misiaki odgrywają znaczące role. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak, jest symbolem ciepła, dobra, miłości, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa, często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia

Nasza szkoła również uświetniła ten piękny bajkowo- misiowy dzień. Przy wejściu do szkoły, z gazetki, witały wszystkich, nasze szkolne, papierowe misiaki. Można było również na chwileczkę zatrzymać wzrok przy wystawie z misiową literaturą przy bibliotece szkolnej, a przedstawiciel samorządu rozniósł młodszym klasom materiały do wykonania własnej misiowej zakładki. Miłośnicy zdjęć mogli również uwiecznić siebie i swojego pluszowego przyjaciela. Uczniowie z klas drugich i trzecich mieli okazję odwiedzić online Akademię Bezpiecznego Puchatka, gdzie uczyli się a potem sprawdzali swoje wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu, w szkole i pracy w sieci WWW.

Nasze pluszaki sprawiają nam radość, aby podzielić się z innymi radością zabawy przekazaliśmy fundacji „Mam marzenie” gry, przybory szkolne i materiały papiernicze, które trafią na szpitalne oddziały dziecięce. Nadchodzą święta, pomyślmy czy miś nie byłby dobrym pomysłem na obdarowanie kogoś bliskiego puchatym przyjacielem.

Z misiowym pozdrowieniem dla wszystkich miłośników Misiaków – opiekunowie samorządu K. Kubik, D. Krzaczkowska