Ósmego marca w naszej szkole obchodzimy po raz pierwszy Dzień Dam. Propozycja samorządu szkolnego bardzo wszystkim się spodobała, choć chyba szczególnie płci pięknej. Dziewczyny już od rana czarowały nas niezwykłymi kreacjami. Delikatny makijaż, pomalowane paznokcie, fantastycznie ułożone loki, pasemka… takie święta moglibyśmy obchodzić częściej!
🙂

Naszym paniom życzymy zawsze słonecznych dni, samych uśmiechów i spełnienia wszystkich marzeń. Do życzeń dorzucamy garść ciekawych cytatów o kobietach, które wyszperaliśmy w sieci. Miłego czytania.

 

Mężczyzna miał poglądy – kobieta nadal tylko widzimisię, odpowiednikiem jego silnej woli był jej babski upór, a jego przezorności – jej wyrachowanie, a w sytuacjach, w których mężczyznę zwano taktykiem, kobieta pozostawała intrygantką.
Wisława Szymborska

Kobieta po prostu widzi rzeczy, których mężczyźni nie są w stanie zauważyć.
Paulo Coelho

Kobiety mogą zrozumieć tylko to, co jest kobiece w mężczyźnie; mężczyźni tylko to, co jest męskie w kobiecie. Innymi słowy, żadna płeć nigdy nie zrozumie drugiej. Tłumacząc sobie jego zachowanie, możesz być pewna, że się mylisz.
Éric-Emmanuel Schmitt

Kobieta musi w życiu sprawnie liczyć, choćby po to, żeby wiedziała, że ma liczyć na siebie.
Joanna Szwechłowicz

Oczy ukochanej kobiety były zawsze dla mężczyzny okularami, przez które patrzył na świat. Nawet najbardziej samodzielny widzi pewną liczbę zjawisk przez te soczewki.
Aleksander Świętochowski

Tajemnicą jest kobieta.
Stanisław Wyspiański

Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko.
Kasia Nosowska

Każda kobieta to fortepian – tylko trzeba umieć grać.
Gabriela Zapolska

Gdzie kilka kobiet weźmie się za sprawę jednej, tam żaden mężczyzna pochlebiać sobie nie może, aby im mógł stawić czoło.
Ignacy Józef Kraszewski

Dawniej pożądaliśmy kobiet, które ceniliśmy, teraz pożądamy kobiet, które kochamy.
Jerzy Adam Kowalski

Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem – mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw: trzeba depilować nogi woskiem, golić pach, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy, piłować paznokcie, masować cellulitis, gimnastykować mięśnie brzucha. W dodatku te wszystkie zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni, aby się całkiem zapuścić.
Helen Fielding

Kobiety najbardziej przywiązują się do mężczyzn, którzy potrafią ich słuchać, okazywać im czułość i doprowadzać je do śmiechu.
Janusz Leon Wiśniewski

Kobieta rodzi się gwiazdom podległa i kwiatom.
Juliusz Słowacki

Kobieta jest jak herbata w torebce: z jej mocy można zdać sobie sprawę tylko w gorącej wodzie.
Nancy Reagan

Miejsce kobiety jest w kuchni – gdzie ma siedzieć sobie wygodnie, z nogami w górze, popijać wino i przyglądać się, jak jej mąż gotuje obiad.
Elizabeth Gilbert

Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego: tego, że jej nie kochasz.
Alfred de Musset

Niektóre kobiety to pułapki, w które wpadamy i z których już nie chcemy się uwolnić.
Éric-Emmanuel Schmitt

Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów.
Arthur Conan Doyle

Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad

Nauczyłam się doceniać każdy dzień, kiedy stałam się dojrzałą kobietą. A stałam się nią, kiedy zaczęłam sama sobie wyznaczać cele, a nie przyjmować biernie, co przyniesie los.
Dorota Katende

My, kobiety, jesteśmy jak pajęcza sieć. Jeśli choćby jedna nić wibruje, jeśli któraś z nas wpada w tarapaty, wiemy o tym wszystkie. W większości wypadków jesteśmy zbyt przerażone, samolubne lub niepewne siebie, by ruszyć z pomocą. Ale kto nas wesprze, jeśli nie my same?
Sarah Addison Allen

Gdyby nie było kobiet, wszystkie pieniądze na świecie nie miałyby żadnego znaczenia.
Aristotelis Onasis

Przyszłość jest rodzaju żeńskiego i (dlatego) nieobliczalna.
Daniel Glattaue

Czyż nie tym właśnie jest kobieta: magicznym połączeniem różnic?
Phyllis Christine Cast

Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień, w mgnieniu oka przeskakuje z podziwu do miłości, zaś z miłości do ołtarza.
Jane Austen

Jeśli potrafisz rozśmieszyć kobietę, to możesz z nią zrobić wszystko.
Brigitte Bardot

Wiedzieć [wiele o kobietach] to nikt nie wie, ani Freud, ani one same, ale to jest jak elektryczność, nie trzeba wiedzieć, jak działa, żeby cię kopnęło.
Carlos Ruiz Zafon

Kobieta umie dochować tajemnicy. Tajemnicy swojego wieku.
Wolter