9. lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tradycyjnie przygotowaliśmy wspólnie ze szkolnym samorządem wiele ciekawych projektów, które pozwolą nam wszystkim utrwalić zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Zaczęliśmy mocnym akcentem – czwartoklasiści: Franek, Szczepan i Wojtek przybliżyli naszym najmłodszym uczniom z zerówki najważniejsze zasady bezpiecznej pracy w internecie. W najbliższym tygodniu pozostałe młodsze klasy odwiedzą starsi uczniowie i wprowadzą ich w sieciowe zawiłości. Starsze klasy już przygotowują konkurs o zachowaniu w sieci w Scratchu. Uczniów klas 1-3 i 4-6 zapraszamy do udziału w konkursie “Bezpieczne dzieci w sieci”. Dzieje się…

W związku z obchodami Tygodnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy uczniów klas 1-3 i 4-6 do szkolnego konkursu plastycznego “Bezpieczne dzieci w sieci”. Konkurs realizowany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

  • zadaniem uczniów klas 1-3 jest przygotowanie pracy plastycznej na temat bezpieczeństwa w sieci (pracę wykonaną dowolną techniką na kartce formatu A3 przekazujemy do swoich wychowawców),
  • zadaniem uczniów klas 4-6 jest przygotowanie grafiki komputerowej na temat bezpieczeństwa w sieci (prace o rozmiarze 1200 x 800 pikseli przesyłamy na adres: przemek@sto.szczecin.pl)
    UWAGA – praca ma być całkowicie samodzielna – nie wolno wykorzystywać gotowych clipartów czy grafik skopiowanych w sieci.

Prace konkursowe dostarczamy do 26 lutego.

pan Przemek i pan Błażej