Przed nami długie zimowe wieczory i ferie świąteczne. Jak mądrze wypełnić ten wolny czas? Zabawy na świeżym powietrzu i długie spacery muszą być! Ale po powrocie przyda się dobra lektura, czy fascynujący film! Uczniowie klas IV w listach do przyjaciół polecają wyjątkowe, ich zdaniem, pozycje. Zapewniają, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!

To fragmenty z niektórych listów:

Cześć Wiktorze!
Co u Ciebie słychać? Przez kwarantannę długo się nie widzieliśmy. Ostatnio przeczytałem wiele książek i chcę Ci polecić jedną z nich. Czy lubisz książki przygodowe? „Chłopiec znikąd”- Katherin Marsh to historia o dwóch chłopcach. Nastoletniego uchodźcy syberyjskiego i amerykańskiego nastolatka. Ahmed nielegalnie trafił do Brukseli i ukrył się w piwnicy domu wynajętego przez rodzinę Maxa. Chłopcy się zaprzyjaźniają. Max przynosi Ahmedowi do piwniczki żywność i książki. Musisz ją przeczytać. Jest fantastyczna, choć momentami bardzo smutna. Powieść kończy się dobrze.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Twój Przyjaciel Staś Ratajski

 Cześć Sebastianie! – pisze Szymon Witaszek – Bardzo dziękuję Ci za list, który właśnie wczoraj otrzymałem. Zbliża się zima i na długie wieczory polecam Ci książkę pt. ”Gwiazdkowy prosiaczek”, którą napisała J. K. Rowling (to ta sama autorka, która napisała „Harrego Pottera” i jest znana na całym świecie). Jest to bardzo ciekawa książka i występują w niej fikcyjne postacie. Bohaterowie lektury przenoszą się do tajemniczego świata zabawek. Książka uczy, że nie warto łatwo się poddawać, gdyż trzeba walczyć o dobre sprawy. Ma ona piękne i wesołe ilustracje. Najbardziej rozśmieszyła mnie ta z nakręcaną szczęką. Dzisiaj pójdę na pocztę i wyślę CI tę książkę. Proszę napisz mi w liście kiedy ją otrzymasz.
Serdecznie Cię pozdrawiam! Życzę Ci Wesołych Świąt!

Z listu Wiktorii Długopolskiej :
Cześć Haniu! Piszę do Ciebie, żeby polecić Ci film pt.: „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Opowiada on o chłopcu, który po śmierci dziadka udaje się do Walii. Poznaje tam grupę dzieci posiadających niezwykłe moce – wraz z ich opiekunką, Panią Peregrine. Żyją sobie w zatrzymanej pętli czasowej. Nie napiszę Ci jakie niezwykłe zdolności posiada główny bohater filmu – Jake, bo nie chcę zdradzać tajemnicy. Najbardziej podobało mi się jak jeden z bohaterów ożywiał lalki. Chętnie przeczytam też książkę, na podstawie której nakręcono ten film. Mam nadzieję, że Tobie też się spodoba.
Do zobaczenia.

Prawda, ze ciekawe, chcecie więcej? – zapraszamy na drugie piętro.
Teresa Popow