Uczniowie naszej szkoły rok rocznie osiągają wiele sukcesów na różnych płaszczyznach swojego działania. Najwięcej z nich związanych jest z głównym zadaniem szkoły, jakim jest nauczanie. Jego efekty mierzą zewnętrzne testy i różnego rodzaju konkursy. Oto ich wyniki konkursów zewnętrznych w roku szkolnym 2016/2017:

Sesja jesienna

  • Konkurs kuratoryjny języka polskiego – 1 uczeń zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego,
  • Konkurs kuratoryjny z matematyki – 3 uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego,
  • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego – 1 uczeń zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego,
  • Konkurs kuratoryjny z języka niemieckiego – 5 uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego,
  • Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego SMYK – I miejsce drużynowo,
  • Międzyszkolny konkurs języka angielskiego SMYK – I miejsce drużynowo,
  • Ogólnopolski konkurs „Matematyka PLUS” – 81 laureatów (w tym 11 z wyróżnieniem – bezbłędne prace),
  • Ogólnopolski konkurs „Biologia PLUS” – 6 laureatów,
  • Ogólnopolski konkurs mitologiczny KLIO – 8 laureatów,
  • Ogólnopolski konkurs historyczny „Multitest” – 2 laureatów, 3 wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny „Multitest” – 3 laureatów, 7 wyróżnień,
  • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „Multitest” – 3 laureatów (1 bezbłędna praca), 4 wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs języka polskiego „Multitest” – 3 wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego „Multitest” –  2 wyróżnień,
  • Mali Mistrzowie Języka – 9 uczniów awansowało do II etapu,
  • Deutschfreund – 1 laureat, 4 bardzo dobre wyniki, 10 dobrych wyników,
  • Ogólnopolski konkurs „Wyspa Zagadek” – 1 laureat nagrody głównej,
  • Ogólnopolski konkurs informatyczny „Bóbr” – 1 laureat, 1 wyróżnienie,
  • Międzyszkolny konkurs literacki – II miejsce indywidualnie.

 

Sesja zimowa

  •  Konkurs kuratoryjny języka polskiego  – 1 laureat (1 miejsce w województwie),
  • Konkurs kuratoryjny z matematyki  – 2 laureatów (1 i 2 miejsce w województwie), 1 finalista,
  • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego – 1 laureat,
  • Konkurs kuratoryjny z języka niemieckiego – 5 laureatów (2 miejsce w województwie),
  • Konkurs języka angielskiego organizowany przez LO XIII – 1 laureat, 1 finalista,
  • Konkurs matematyczny organizowany przez LO XIII –  1 laureat, 5 finalistów,
  • Konkurs historyczny organizowany przez LO XIII –  2 laureatów, 4 finalistów,
  • Konkurs języka polskiego organizowany przez LO XIII – 1 laureat, 2 finalistów,
  • Konkurs przyrodniczy organizowany przez LO XIII –  2 laureatów, 3 finalistów,
  • Konkurs matematyczny organizowany przez Gimnazjum Katolickie – 3 laureatów,
  • Konkurs humanistyczny organizowany przez Gimnazjum Katolickie – 1 laureat,
  • Konkurs języka angielskiego organizowany przez Gimnazjum Katolickie – 2 laureatów,
  • Konkurs języka angielskiego organizowany przez LO 5 – 1 laureat, 2 finalistów
  • Konkurs języka niemieckiego organizowany przez LO 5 – 1 laureat, 1 finalista
  • Konkurs matematyczny organizowany przez LO 5 – 1 laureat, 1 finalista
  • Ogólnopolski konkurs historyczny PIONIER – 2 wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny PIONIER – 4 laureat, 14 wyróżnień,
  • Alfik Humanistyczny – 1 laureat, 38 wyników bardzo dobrych, 22 wyniki dobre,
  • Olimpus z języka angielskiego – 9 laureatów,
  • Olimpusek z języka angielskiego – 2 laureatów,
  • Olimpus z historii – 1 laureat,
  • Olimpus z języka niemieckiego – 2 laureatów,
  • Ogólnopolski konkurs historyczny KRĄG – 2 bardzo dobre wyniki, 4 wyróżnienia,
  • Konkurs recytatorski organizowany przez Pałac Młodzieży – 3 laureatów, 2 wyróżnienia w etapie miejskim, 2 laureatów w etapie miejskim,
  • Konkurs „Odyseja Umysłu” –  pierwsze i drugie miejsce drużynowo w etapie regionalnym w Poznaniu, czwarte i ósme miejsce drużynowo w finale ogólnopolskim w Gdyni,
  • Międzyszkolny konkurs plastyczny KARNAWAŁ – 2 laureatów, 3 wyróżnienia,
  • Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych – 12 uczniów z zaliczonym kolejnym modułem (B1, B3)