Odyseusze ze Szkoły STO w Szczecinie to wyjątkowa drużyna!

 

Dwa lata temu, zdobywając po raz pierwszy awans na Mistrzostwa Świata, nie mogła na nie pojechać z powodu pandemii. Jednak na rozgrywających się wówczas wirtualnych zawodach zajęła VI miejsce i zdobyła najcenniejszą nagrodę w Odysei Umysłu, czyli Nagrodę Ranatra Fusca: za wybitną kreatywność, działanie łamiące schematy i wykraczające daleko poza przewidywalne ramy rozwiązania problemu.

W ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski zajęła III miejsce i była o krok od finałów światowych.

W tym roku zdobyła II miejsce i awans na 44. Mistrzostwa Świata, których finał odbędzie się na Stanowym Uniwersytecie Michigan w maju.

Koszt wyjazdu szacowany jest na 100 tysięcy złotych. Drużyna ze Szczecina prosi o wsparcie i finansową pomoc.

Wspieraj rozwój i kreatywność, promuj się wśród najlepszych i stań się częścią światowego fenomenu Odysei Umysłu. Przyłącz się do Szkoły STO, jedynej szkoły w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim, która może stanąć do rywalizacji wśród 1000 drużyn z 25 krajów świata!

 

Opis zrzutki

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata. Patronem oficjalnym finałów w USA jest NASA. Celem programu jest rozwój zdolności twórczych: kreatywnego i krytycznego myślenia, tworzenia rozwiązań oryginalnych i efektywnych oraz łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesienią publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie: pisząc scenariusz, projektując i szyjąc stroje, budując własnoręcznie dekoracje.