Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Za nami piękne i słoneczne wakacje, cudowne podróże i beztroski wypoczynek. Dziękujemy uczniom i rodzicom za wiele ciepłych pozdrowień z  wakacyjnych wyjazdów i mamy nadzieję, że wszyscy nabrali sił przed nowym rokiem szkolnym. Nasi uczniowie odpoczywali także na szkolnej kolonii oraz w letniej świetlicy, którą po raz pierwszy zorganizowaliśmy w tym roku. Dziękujemy naszym nauczycielom za organizację udanego wypoczynku naszym uczniom.

Rok szkolny 2018/2019 to rok 30-lecia naszej szkoły STO, pierwszej w Szczecinie szkoły niepublicznej. Zatem po raz trzydziesty Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie wita swoich uczniów, ich rodziców i nauczycieli. To prawdziwie historyczny moment, ale też wielka radość i duma. Szkoła – tak duża, jak nigdy dotąd – wita swoich 350 uczniów, którzy uczyć się będą w 21 oddziałach klasowych.

Szkolny jubileusz 30-lecia i 100. rocznica Polski niepodległej są okazją do wspólnego świętowania, ale też dużym wyzwaniem. Przed nami XXIV Ogólnopolska Konferencja Społecznego Towarzystwa Oświatowego pod nazwą „STO dla niepodległej i demokratycznej Polski”, na której będziemy gościć przedstawicieli szkół i kół STO z całego kraju. Po raz pierwszy Szkoła STO w Szczecinie będzie organizatorem konferencji krajowej STO i wykorzystamy tę wspaniałą okazję, aby pięknie pokazać naszą szkołę, nasze metody i efekty pracy  z uczniami.

Planujemy też inne wydarzenia i imprezy integracyjne, wychowawcze i edukacyjne, które pozwolą na świętowanie tych pięknych rocznic: nasze szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości, Święto Szkoły pn. „AKADEMIA MŁODEGO NOBLISTY”, Szkolny Festyn Jesienny  „ProSTO z Polski” oraz wiele innych.

Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań programowych i organizacyjnych. Przygotowaliśmy szkołę na nowy rok, odnowiliśmy szkolne korytarze i kilka sal, abyście czuli się z nami jak najlepiej, w szkole przyjaznej, twórczej i stwarzającej możliwości sukcesu dla każdego ucznia. W szczególny sposób witam najmłodszych uczniów, dzieci z klasy „zerowej” i z klas pierwszych oraz nowych uczniów z klas starszych, w tym uczniów  klas ósmych.  Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się z nami jak najlepiej, a uczniowie klas ósmych osiągnęli sukces na zakończenie edukacyjnej drogi w naszej szkole.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przygotowali szkołę na powitanie nowego roku szkolnego.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam wspaniałych, radosnych i pracowitych chwil w szkole. Życzę Wam wielu szkolnych przyjaźni i codziennych sukcesów. Rodzicom naszych uczniów życzę wielu powodów do dumy z dzieci i zadowolenia z naszej szkoły. Proszę o życzliwość, o wsparcie i zaangażowanie w rozwój szkoły jedynej na STO! Nauczycielom i Pracownikom życzę radości i satysfakcji z realizacji wszystkich planów. Wszystkim nam życzę dobrych relacji, wzajemnego zrozumienia i pogodnej współpracy.

Przed nami wiele pracy, ale też wspólnej zabawy. Tradycyjnie zatem zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas naszej pierwszej imprezy, czyli jedenastego  już  „Pikniku Rodzinnego” w sobotę 8. września o godz. 10.00.