Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Z radością otwieramy nowy, 34. rok szkolny Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie.
Witamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Za nami piękne i słoneczne wakacje i serdecznie dziękujemy za pozdrowienia z letnich wyjazdów. Sprawiliście nam wielką przyjemność.
My wykorzystaliśmy wakacyjny czas na przeprowadzenie wielkiej inwestycji, która obejmują rozbudowę instalacji elektrycznej oraz wymianę instalacji teletechnicznych. Otrzymamy nowoczesną sieć Wi-Fi, nagłośnienie oraz przygotowanie infrastruktury pod nowy system grzania i klimatyzację. Rozbudowaliśmy instalację fotowoltaiczną oraz pozyskaliśmy nowe źródła ciepła. Szkolne korytarze zostały pomalowane, a w całej szkole będzie nam towarzyszyło energooszczędne przyjazne światło.
Rozpoczynamy nowy rok z radością. Towarzyszy nam myśl, że „STO razy lepiej być razem”. Cieszymy się, że szkoła znów ma szansę w pełni realizować wszystkie zadania. Do kalendarza wydarzeń szkolnych wracają ulubione imprezy, ale też pojawi się wiele nowych i mamy nadzieję, że razem będziemy się wspaniale bawić.
Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań programowych i organizacyjnych. Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się z nami jak najlepiej, w szkole przyjaznej, twórczej i stwarzającej możliwość sukcesu dla każdego ucznia. Jednocześnie musimy uwzględnić wiele codziennych ograniczeń w organizacji imprez szkolnych i zajęć edukacyjnych.
Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przygotowali szkołę na powitanie nowego roku szkolnego. Cieszymy się, że znów będziemy mogli być naprawdę razem. Dziękuję Zarządowi SKT nr 7 STO za kolejne udane inwestycje i piękne światło w naszej szkole 🙂
Drodzy Uczniowie, życzę Wam wspaniałych, radosnych i pracowitych chwil w szkole. Życzę Wam szkolnych przyjaźni i codziennych sukcesów. W szczególny sposób witam najmłodszych uczniów, dzieci z klasy „zerowej” i z klas pierwszych oraz nowych uczniów z klas starszych.
Rodzicom naszych uczniów życzę wielu powodów do dumy z dzieci i zadowolenia z naszej szkoły. Proszę o życzliwość, otwartość i wspieranie działań szkoły.
Nauczycielom i Pracownikom życzę sił i dobrej energii w pracy szkoły. Życzę radości z realizacji wszystkich nowych pomysłów na pracę z naszymi uczniami.
Wszystkim nam życzę zdrowia, spokoju i uśmiechu, dobrych, budujących relacji i wzajemnego zrozumienia. Szczęśliwego nowego roku 🙂

Dyrektor Szkoły Marzena Ukraińska