Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Za nami piękne i słoneczne wakacje, cudowne podróże i beztroski wypoczynek. Dziękujemy za wiele ciepłych pozdrowień z wakacyjnych wyjazdów. Wszyscy nabraliśmy sił przed nowym rokiem szkolnym. Wielu uczniów odpoczywało także na szkolnej kolonii, obozie sportowym oraz na zajęciach letniej świetlicy. Dziękujemy naszym nauczycielom za organizację udanego wypoczynku naszym uczniom.
Rok szkolny 2019/2020 otwiera kolejną dekadę pierwszej w Szczecinie szkoły niepublicznej. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie po raz trzydziesty pierwszy wita swoich uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
To szczególnie radosny moment. Jesteśmy dumni, że nasi absolwenci wspaniale zdali egzamin ósmoklasisty i dostali się do wybranych szkół ponadpodstawowych. Kolejny raz doskonale przygotowaliśmy naszych absolwentów do kolejnego etapu edukacyjnego.
Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań programowych i organizacyjnych. Przed nami wiele imprez i szkolnych wydarzeń integracyjnych, naukowych, obywatelskich, wiele nauki i wspólnej zabawy. Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się z nami jak najlepiej, w szkole przyjaznej, twórczej i stwarzającej możliwości sukcesu dla każdego ucznia.
W szczególny sposób witam najmłodszych uczniów, dzieci z klasy „zerowej” i z klas pierwszych oraz nowych uczniów z klas starszych.
Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przygotowali szkołę na powitanie nowego roku szkolnego.
Drodzy Uczniowie, życzę Wam wspaniałych, radosnych i pracowitych chwil w szkole.
Życzę Wam wielu szkolnych przyjaźni i codziennych sukcesów.
Rodzicom naszych uczniów życzę wielu powodów do dumy z dzieci i zadowolenia z naszej szkoły. Proszę o życzliwość, o wsparcie i zaangażowanie w rozwój naszej Szkoły Jedynej na STO.
Nauczycielom i Pracownikom życzę dobrej energii i radości z realizacji wszystkich planów.
Wszystkim nam życzę dobrych, budujących relacji, wzajemnego zrozumienia i „pozytywnej dyscypliny”.
Tradycyjnie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas naszej pierwszej szkolnej imprezy, czyli dwunastego już „Pikniku Rodzinnego” w sobotę 7. września o godz. 10.00.

Dyrektor Szkoły
Marzena Ukraińska