Bawimy się w teatr, bo fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego!

Zabawa w teatr to świetne ćwiczenie dla ciała, umysłu i charakteru. Poprawia pamięć, ćwiczy umiejętność improwizacji, snucia opowieści, budowania dialogów. Wcielanie się w role pozwala dziecku na testowanie nowych zachowań w bezpieczny sposób, a występowanie przed przyjazną publicznością przygotowuje do późniejszych autoprezentacji czy wystąpień publicznych.

Teatr to miejsce, gdzie tworzy się sztukę
A sztuka zawsze powstaje w magicznej aurze

27 marca w naszej szkole tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie mają okazję wziąć udział w konkursie na lalkę teatralną, a piątoklasiści pomogą kolegom z młodszych klas lepiej rozpoznawać rodzaje lalek teatralnych. Z tej właśnie okazji Szkolny Teatrzyk STO Masek przygotował ciekawe repetytorium. To przecież ten dzień jest najlepszą okazją, żeby powtórzyć i poszerzyć sobie wiedzę o teatrze! Warto przypomnieć też o jego historii, która liczy sobie już niemal 2500 lat! Porozmawiać o aktorach, reżyserze czy suflerze. I o tym czym są: scena, afisz, premiera, pantomima, dramat lub komedia.

 

Jak wiadomo, przedstawienie teatralne jest zupełnie czymś innym, niż oglądanie filmu w kinie. Nasi mali aktorzy wiedzą to doskonale i dlatego z dużym zaangażowaniem i przejęciem wystąpili przed kamerą. Zabawa w teatr jest dla dzieci zawsze wielkim wydarzeniem i najlepszą okazją, by kolejny raz doświadczyć magii teatru! Zapraszamy!

Teresa Popow