Obecny rok szkolny, jako rok jubileuszowy, obfitował w różne niecodzienne zadania i uroczystości. Jednym z istotnych elementów naszych obchodów był całoroczny cykl zadaniowy, pod hasłem: „35 wyzwań na 35-lecie szkoły STO”. Pod koniec każdego tygodnia na tablicy na parterze oraz na szkolnym fanpagu publikowaliśmy zadanie na następny tydzień oraz kolejne efekty realizacji pomysłów. Do podjęcia wyzwań zapraszaliśmy całą społeczność szkolną. Pierwsze 15 wyzwań zrealizowaliśmy w I semestrze – zaprezentowaliśmy je na fanpagu w grudniu, teraz czas na prezentację kolejnych dwudziestu zadań. Czy były łatwe? Czy były ciekawe? Jak sobie z nimi poradziliście? Zapraszamy do przeglądu wyzwań i efektów waszej pracy.

Beata Adamowicz


Wyzwanie 16 – Karnawału czas – karnawałowe maski
Efekty: Wykonanie masek – dopasowanie kolorów i kształtów pokazało samodzielność, wytrwałość, umiejętność planowania i dokonywania właściwych wyborów w realizacji naszych przyszłych projektów. Brawo za dokładność i elegancję masek karnawałowych!

Wyzwanie 17 – Trudne słówka!
Efekty: Serdecznie dziękuję za Wasze zaangażowanie i niezwykłą pomysłowość przy tworzeniu ortogramów.
Dzięki nim z pewnością zapamiętacie pisownię wybranych przez siebie trudnych słówek oraz pomożecie innym przy opanowaniu naszej dość skomplikowanej ortografii

Wyzwanie 18 – Jak zatrzymać piękne chwile? – ulubione zdjęcie ferii zimowych
Efekty: Dziękujemy Wszystkim, którzy przynieśli zdjęcie z ferii zimowych. Choć nie są one liczne, pokazują jak ciekawie i różnorodnie spędziliśmy ten czas. Niech piękne chwile zostaną w nas na zawsze!

Wyzwanie 19 – Bezpieczny internet.
Efekty: Ile skarbów można zakodować w małym kwadracie? Kody QR to dla naszych uczniów żadna tajemnica – odczytanie ich nie sprawiło Wam żadnych problemów. Gorzej było z wykonaniem zadania (choć nie było przecież wcale takie trudne), stąd wielkie brawa dla autorów nielicznych ale za to przepięknych rebusów związanych tematem bezpieczeństwa w sieci.

Wyzwanie 20 – Walentynkowe Wyzwanie!
Efekty: Walentynkowy zawrót głowy – tak można podsumować akcję samorządu szkolnego i samorządziku w dniu 14 lutego 2024 roku. Poczta Walentynkowa przyjęła ogromne ilości kartek z miłymi życzeniami od każdej osoby, która pragnęła w ten sposób zapewnić adresata o swojej sympatii. Poczta była skierowana do konkretnych uczniów, nauczycieli, całych klas oraz do osób pracujących w naszej szkole. Inwencja piszących, czyli nadawców, była imponująca. Oprócz zwykłych listów, kartek, były też serduszka z życzeniami oraz rysunki, które jeśli były prawidłowo podpisane, trafiły do adresatów.

 


Wyzwanie 21 – Najpiękniejsze polskie słowo
Efekty: Język polski nie należy do najłatwiejszych – dobrze wiedzą o tym obcokrajowcy, którzy próbowali się go nauczyć, wiedzą o tym także Polacy, którzy mimo tego, że posługują się nim na co dzień, robią sporo błędów. Nie da się jednak ukryć, że są w naszym języku słowa przepiękne, których brzmienie wywołuje uśmiech na twarzy. A jakie słowa Wy uznaliście za wyjątkowe? Zapraszam do obejrzenia galerii prac na pierwszym piętrze. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyzwaniu, za zaangażowanie.

Wyzwanie 22 – Małe przyjemności
Efekty: Dziękuję wszystkim za Małe przyjemności. Wyzwanie nie jest łatwe. Żyjemy w ciągłym pośpiechu. Mamy mnóstwo zadań, zajęć, obowiązków. Tak jak każdy z nas zasługuje na miłość! Tak każdy z nas zasługuje na odrobinę małej przyjemności. Nie zapominaj o tym. Znajdź czas i przestrzeń dla siebie i dla rodziny!

Wyzwanie 23 – Jajo wielkanocne!
Efekty: Szanowni Państwo, z przyjemnością donoszę iż wyzwanie nr 23 – Jajo wielkanocne, wspaniale się udało . Nasi uczniowie okazali się bardzo kreatywni. Stworzyli czyste dzieła sztuki które nie tylko są pięknie ale także zaskakujące w swej formie i wykonaniu. Pojawiły się jaja malowane , z niespodzianką oraz jadalne . Wszystkim bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie !

Wyzwanie 24 – Łamańce językowe!
Efekty: Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy podjęli trud stworzenia łamańców językowych. Wasze prace na prawdę łamią języki.

Wyzwanie 25 – Artyzm liczby 100!
Efekty:Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w artystyczne przedstawienie liczby 100. Wasze prace są bardzo kreatywne, ciekawe i kolorowe. Zostały zaprezentowane na tablicach pierwszego piętra.


Wyzwanie 26 – Wiosenne LEPIEJE
Efekty: Bardzo dziękuję za Wasze Lepieje! Niech wiosna zostanie w Waszych Sercach i Umysłach!
Lepiej wiosną się zakochać niż w poduszkę zimą szlochać!
Lepiej wiosną zbierać bratki niż kupować sztuczne kwiatki!

Wyzwanie 27 – 35 obiektów wpisanych na Listę UNESCO w Europie
Efekty: Poprzez Wasze prace społeczność STO utrwali wiedzę o zabytkach jako materialnymi świadectwami historii i działalności ludzkiej. Warto zwiedzać, aby dowiedzieć się wielu informacji na temat życia, obyczajów dawnych ludzi i czyli poznać dziennik życia przodków.

Wyzwanie 28 – Moja Olimpiada w 2035 roku
Efekty: Dziękuję Wam bardzo za Wasze prace , które wypełniły naszą galerię – jestem pod wrażeniem nowych dyscyplin sportowych! Jesteście super!!!

Wyzwanie 29 – Siejemy i sadzimy!
Efekty: Brawo dla wszystkich ogrodników! Dzięki Wam jest piękniej. Pogoda nie pozwoliła nam posadzić więcej kwiatów koło szkoły, ale nadrobimy to wkrótce.

Wyzwanie 30 – Wiosenne wyzwania!
Efekty: Drodzy Uczniowie i entuzjaści cotygodniowych wyzwań! Dziękuję Wam za tak licznie wykonane fotografie wiosennego przebudzenia opatrzone poetyckimi tytułami. Dzięki Wam wiosenny klimat zagościł na stałe w naszej szkole i będzi


Wyzwanie 31 – 35 twarzy (z) książki!
Efekty: Jak widać książka ma różne oblicza i może być dla nas ciekawą inspiracją. Kontakt z wyjątkową lekturą, wywołuje uśmiech na naszych twarzach.

Wyzwanie 32 – 35 pomysłów na spędzanie wolnego czasu bez ekranu
Efekty: Dziękuję za inspiracje, pomysły na zagospodarowanie czasu wolnego bez ekranu. Okazuje się, że dostrzegacie wiele możliwości na bezpieczne, rozwijające aktywności, podczas których możemy poznawać nasze miasto i jego okolice. Zabawa będzie ciekawsza, gdy zaprosimy do niej koleżanki, kolegów i rodzinę. Bawcie się dobrze!

Wyzwanie 33 – Rodzina-Razem Mamy Wszystko!
Efekty: Wasze prace plastyczne ,zdjęcia i plakaty ukazują najważniejszą relację jaką mamy z najbliższymi czyli Rodziną. Jest tam wspólny czas ,zabawa i po prostu bycie razem. Miłość w wielu odcieniach farb i kredek

Wyzwanie 34 – W zdrowym ciele, zdrowy duch!
Efekty: Uczniowie Naszej Szkoły udowodnili, że nie jest im obce powiedzenie “W zdrowym ciele zdrowy duch”. Pokazali Nam jak spędzają czas wolny a także jak można się zdrowo zdrowo odżywiać.

Wyzwanie 35 – 35 pomysłów na wakacje!
Efekty: