Obecny rok szkolny, jako rok jubileuszowy, będzie obfitował w różne niecodzienne zadania i uroczystości. Jednym z istotnych elementów naszych obchodów będzie całoroczny cykl zadaniowy, pod hasłem: „35 wyzwań na 35-lecie szkoły STO”. Pod koniec każdego tygodnia na tablicy na parterze oraz na szkolnym fanpagu będzie publikowane zadanie na następny tydzień oraz kolejne efekty realizacji pomysłów. Do podjęcia wyzwań zapraszamy całą społeczność szkolną, czyli wszystkich, którzy będą mieli na to ochotę.

Poniżej prezentujemy pierwszych 15 wyzwań z efektami ich realizacji.

Beata Adamowicz


Wyzwanie 1 – Wspomnienia z wakacji
Efekty: Chociaż już od tygodnia spotykamy się w szkole, to przyjemnie jest powspominać nasze wakacyjne wyprawy. Bardzo dziękujemy za podzielenie się ze społecznością STO dobrymi wspomnieniami :).

Wyzwanie 2 – Monumentalne budowle krajów anglojęzycznych
Efekty: Dziękujemy za Waszą kreatywność, pokazanie umiejętności plastycznych a przede wszystkim za wykorzystanie znajomości języka w praktyce i  poszerzeniu  wiedzy na temat ciekawych miejsc krajów anglojęzycznych.

Wyzwanie 3 – Jesienna aktywność
Efekty: Piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury, które towarzyszyły nam w tym tygodniu sprzyjały aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Uczniowie naszej szkoły chętnie podjęli się kolejnego wyzwania i zaangażowali się w spacery, rekreacyjne wyprawy, jazdy konno, wspinaczki górskie, gry zespołowe, golfa, pływanie, przeróżne przejażdżki i wyścigi. Gratuluję wszystkim sportowcom, którzy zaangażowali się w wyzwanie aktywnie spędzając jesień. Brawo! Tak trzymać!


Wyzwanie 4 – Rymowana tabliczka mnożenia
Efekty: Bardzo dziękujemy za ogromną ilość rymowanek, jakie stworzyliście na temat tabliczki mnożenia. Mam nadzieję, że wszystkie stworzone dzieła pozwolą Wam ją lepiej zapamiętać. Warto przeczytać je na naszej korytarzowej szkolnej gazetce, a dwie najbardziej zaskakujące prezentujemy poniżej:
Matmy nie lubię, jak mam być szczery, ale 6 razy 9 to 54. (Szymon G. 6c)
10 razy 10 to jest 100, jak moja szkoła STO! (Maks M. 2a)

Wyzwanie 5 – Laurka dla szkoły!
Efekty: Wszystkim uczestnikom dziękujemy za szczere, gorące i płynące z serca życzenia. Zostały one wyeksponowane na tablicach  i udekorowały całą szkołę  w dniu jej święta w piątek 13 października! Niech się wszystkie życzenia  spełniają i będą drogowskazem do dalszego działania naszej szkoły.
Tak napisał jeden z uczniów klasy pierwszej:
Niechaj szkoła wiecznie działa, bo jest tak wspaniała!
Kolejnych, dobrych  lat Szkoło STO…..


Wyzwanie 6 – Owoce i warzywa symbolem zdrowia!
Efekty: Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo! Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!
Tym fragmentem wiersza S. Karaszewskiego podsumowujemy wyzwanie nr 6. Dzieci z ogromną radością przynosiły owoce i warzywa na zdrowe drugie śniadanie.  W niektórych klasach powstały nawet owocowe zwierzątka. To zasługa naszych wspaniałych rodziców, którzy włączyli się w akcję. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu na co dzień.

Wyzwanie 7 – Pachnące słowa
Efekty:
Zapachniało słowami w STO. Już możemy sobie wyobrazić jak pachną biologiczne pojęcia. A pachną liściem laurowym, płatkami róż, hortensjami, trawami, suszonymi jesiennymi liśćmi, zresztą zobaczcie, poczujcie, powąchajcie.

Wyzwanie 8 – Zrób śniadanko dla kolegi!
Efekty: Działo się – było apetycznie i smacznie a co najważniejsze zaskakująco. Już wiemy – z dużym prawdopodobieństwem – co najczęściej ląduje w śniadaniówkach naszych kolegów i koleżanek.

 


Wyzwanie 9 – Benefis polskiej historii, czyli ludzie, którzy walczyli o niepodległy kraj
Efekty: Historii można się uczyć w różny sposób. Uczniowie poznali tych, którzy imponowali swoimi czynami. Odgadli wizerunki ludzi – idoli polskiej historii i symboli burzliwych przemian w naszym kraju. Wykorzystali technologię cyfrową z annałami historycznymi. Dziękuję, duch polskiej historii w takim Pokoleniu nie zginie! Specjalne podziękowania dla Babć, Mam i Ojców naszych historycznych Poszukiwaczy Emilii z 2b, Maksa z 3c, Piotrka z 3a i Nikodema z 2a, Maksa z 2a, Ksawerego z 2b, Kacpra i Oskara z 2b.

Wyzwanie 10 – Niemiecka życzliwość!
Efekty: Bardzo serdecznie dziękuję za udział w wyzwaniu na serdeczności w języku niemieckim. Wasze życzliwe słowa na plakatach umilają nam zszarzałe, listopadowe dni.

Wyzwanie 11 – 21 przebojów na 35-lecie!
Efekty:
„Piękna muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca, poza murami i poza granicami narodów”.  Euforia na przerwach! Integracja międzypokoleniowa w rytm wybranych przebojów! Wasze hity zjednoczyły nas wszystkich !


Wyzwanie 12 – Świetlicowe wyzwania
Efekty: „Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator” – Ralph Waldo Emerson

Wyzwanie 13 – Zrób bryłę na choinkę
Efekty: Bombkowe, kolorowe, matematyczne, świąteczne drzewko Bożonarodzeniowe już pojawiło się na naszej szkolnej tablicy – to wspaniały efekt Waszej pracy. Brawo matematycy! Dziękuję!

Wyzwanie 14 – W jaki sposób dbamy o prawa innych?
Efekty: Dziękujemy Wam za chmurki z pomysłami na poszanowanie praw innych. Serdecznie gratulujemy! Niech słowa pełne szacunku i życzliwości budują na co dzień Wasze piękne relacje z innymi

Wyzwanie 15 – 35 kartek świątecznych…
Efekty: Dziękujemy wszystkim za piękne kartki. Wszystkie życzenia, które napisaliście niech się spełniają w ten magiczny świąteczny czas. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2024 !!!