15 maja 2017 r.  wczesnym rankiem wszystkie klasy piąte wyruszyły autokarem  na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta. Pojechały z nami panie wychowawczyni i pilot wycieczki, który towarzyszył nam przez cały pobyt.

Po drodze zajechaliśmy do Łeby, gdzie zdobyliśmy najwyższą wydmę na wybrzeżu Polski- Wydmę Łącką. Pogodę mieliśmy piękną, a widoki ze szczytu były zachwycające. Potem  udaliśmy się do Rozewia, gdzie weszliśmy na szczyt latarni morskiej, na najdalej wysunięty fragment Polski. Po tak długim dniu dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego, który znajdował się w Jastrzębiej Górze. Tam czekała na nas kolacja. Zmęczeni, ale pełni wrażeń poszliśmy spać.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy najmniejsze ZOO w Polsce. W Gdańsku spotkaliśmy się również z przewodnikiem, który pokazał nam starówkę, Kościół Mariacki, Ratusz, fontannę Neptuna i wiele ciekawych miejsc. Byliśmy również w najmodniejszym polskim kurorcie w Sopocie, gdzie spacerowaliśmy po molo. Wieczorem wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie czekała na nas obiadokolacja.

Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Gdyni. Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Eksperymentów. Było tam dużo doświadczeń i ciekawych odkryć naukowych. Zwiedziliśmy również Oceanarium w Gdyni oraz wyskakaliśmy się na całego w JUMP CITY J. Kolejną atrakcja tego dnia był wyjazd do Władysławowa, gdzie odwiedziliśmy Ocean Park. Wymęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka.

Ostatniego dnia wycieczki po śniadaniu zaczęliśmy się pakować. Wzięliśmy prowiant i spakowaliśmy walizki do autokaru, by ruszyć w dalszą drogę. Tym razem do Malborka. Zwiedziliśmy tam największy w Europie pod względem powierzchni zamek. Odwiedziliśmy również kaszubską wieś, w której uczyliśmy się kaszubskiego abecadła. Po obiedzie wyruszyliśmy już w drogę powrotną do Szczecina.

 Pomimo długiej i męczącej podróży pod szkołę przyjechaliśmy zgodnie z planem. Wszyscy uczestnicy wycieczki wspaniale się bawili i cudownie spędzili czas. Każdy z nas kupił sobie jakąś pamiątkę. Wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.

Maja Prolejko 5b