Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Rok szkolny 2023/2024 to rok 35-lecia naszej szkoły STO, pierwszej w Szczecinie szkoły niepublicznej. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie wita swoich uczniów, ich rodziców i nauczycieli. To prawdziwie historyczny moment, ale też wielka radość i duma.

Tu, w naszej Szkole STO uczymy się współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. Wspólnie dbamy, by była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym.

Jesteśmy dumni, że nasi absolwenci uzyskali wyniki egzaminu ósmoklasisty na najwyższym poziomie i będą kontynuowali naukę w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

Wiemy, że bardzo dobrze przygotowaliśmy ich do dalszej edukacji.

Szkolny jubileusz 35-lecia będzie okazją do wspólnego świętowania. Przed nami wiele wydarzeń i imprez integracyjnych, wychowawczych i edukacyjnych. Czeka nas np. Piknik Rodzinny, Szkolny Festyn Jesienny, 35 cotygodniowych wyzwań jubileuszowych, Gala 35-lecia.

Jesteśmy przygotowani do nowego roku szkolnego. Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się z nami jak najlepiej, w szkole przyjaznej, twórczej i stwarzającej możliwość sukcesu dla każdego ucznia.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przygotowali szkołę na powitanie nowego roku szkolnego. Cieszymy się, że znów będziemy razem.

Drodzy Uczniowie, razem wchodzimy w ten historyczny jubileuszowy rok. Życzę wam, aby Szkoła STO rozwijała Wasze zdolności i budowała Waszą pewność siebie. Odkrywajcie swoje talenty i mocne strony, a nauka niech sprawia Wam przyjemność. Życzę Wam szkolnych przyjaźni i codziennych sukcesów. Z całego serca życzę Wam powodzenia. A najmłodszym uczniom, dzieciom z klasy „zerowej” i klas pierwszych – szczególnie życzę pięknej szkolnej przygody.

Rodzicom naszych uczniów życzę wielu powodów do dumy z dzieci i zadowolenia z naszej szkoły. Proszę o życzliwość, otwartość i wspieranie działań szkoły. Wszyscy mamy ten sam cel – jak najlepszą edukację Waszych dzieci.

Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Życzę sił i dobrej energii. Bądźcie dla naszych uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i serdecznym wsparciem.

Wszystkim nam życzę zdrowia, spokoju i uśmiechu, dobrych, budujących relacji i wzajemnego zrozumienia. To one są największą wartością Szkoły jedynej na STO.

U progu nowego roku szkolnego serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas naszej pierwszej imprezy integracyjnej – „Pikniku Rodzinnego” w sobotę 9. września o godz. 10.00.

Szczęśliwego nowego roku 🙂

Marzena Ukraińska
Dyrektor Szkoły