Kolejna klasa piąta wybrała się wybrała się do Książnicy Pomorskiej na warsztaty pt.: Spacerkiem po Szczecinie. Jakie były ich wrażenia, czy się podobało, czy nasze miasto jest ma coś ciekawego do zaoferowania turystom. Posłuchajcie –  oto relacje naszych uczniów:

Nadia, kl. V c – Cieszę się, że byłam w Książnicy Pomorskiej na warsztatach Spacerkiem po Szczecinie, ponieważ dowiedziałam się dużo ciekawostek o mieście, w którym mieszkam. Teraz, gdy odwiedzi mnie rodzina z poza Szczecina, będę wiedziała, co im  pokazać i co opowiedzieć! Duże wrażenie zrobiła na mnie też wystawa patchworków, pt.: Festiwal Kolorów, a szczególnie portret słonia.

Szymon, kl. V c – To była naprawdę fantastyczna wycieczka.  Dowiedziałem się, że na czerwonym szlaku są 42 zabytki! Po wystawach zwiedzaliśmy wystawę sztuki, byłem nią zachwycony.

Hanna, kl. V c – Bardzo się cieszę, że byłam na  tych warsztatach. Lepiej poznałam historię Szczecina i wiem, jakie budynki warto zwiedzić. Jednak największe wrażenie zrobiła na mnie wystawa Festiwal kolorów. Dzieła tam prezentowane zrobione były metodą patchworkową. Nigdy czegoś takiego nie widziałam! Na obrazach przedstawione były kształty geometryczne, ale też ludzie, zwierzęta i pejzaże.

Stanisław, kl. V c – Warsztaty w Książnicy Pomorskiej określiłbym  cool, bo naprawdę były bardzo ciekawe! No, a Turystyczny Czerwony  Szlak okazał się nie aż taki nudny!

Natasza, kl. V c – Same warsztaty trochę mnie nudziły, ale bardzo zainteresowała mnie zaprezentowana książka z 1805 r. Teraz wiem, co to znaczy przeczytać książkę od deski do deski! Jednak najbardziej podobała mi  się wystawa patchworków!

Gabriela, kl. V c –  To była bardzo interesująca wyprawa, szczególnie spacer czerwonym szlakiem. Teraz już wiem, co warto zwiedzić.

Szymon, kl. V c – Podobała mi się ta wycieczka, a w szczególności Czerwony Szlak Turystyczny Szczecina. Ma on 42 stacje, stworzyła go pani  Halina Głowacka. Potem byliśmy na przepięknej wystawie.

Julia, kl. V c – Warsztaty były bardzo ciekawe, najbardziej interesująca była praca w grupach.

Wiktoria, kl. V c – Warto było pójść do Książnicy Pomorskiej, gdyż:
– prezentacja szczecińskich zabytków, bardzo ciekawa,
– świetna wystawa patchworków,
– wracają c do szkoły można było podziwiać wiele interesujących zabytków.

Jagoda, kl. V c – Na warsztatach pani prezentowała trasy turystyczne Szczecina. Szczerze mówiąc  nie wiedziałam, że tyle jest w naszym mieście do zwiedzania. Na wystawie podziwiałam dzieła utalentowanych osób. Było fantastycznie.

Lena, kl. V c – Cieszę się, że byliśmy na tych warsztatach o Szczecinie. Po  prezentacji, robiliśmy z klasą ciekawe ćwiczenia. Wiem już, że w Szczecinie są długie trasy turystyczne pełne zabytków. Będę zachęcała wszystkich do jej zwiedzania. Najbardziej jednak podobała mi się wystawa patchworku.

Szymon, kl. V c – To była ciekawa wycieczka. Interesujący był wykład o szlaku turystycznym. Bardzo żałuję, że nie mogliśmy przejść całego czerwonego szlaku, ale cieszę się, że zobaczyłem, chociaż fragment.

Daniel, kl. V c – Nigdy nie byłem wcześniej w Książnicy Pomorskiej, więc było to dla mnie miłe doświadczenie. Prezentacja była ciekawa, ale trochę za długa. Najlepsze na tej wycieczce były patchworkowe obrazy.

Lilia, kl. V c – Warsztaty były ciekawe, może z pominięciem części teoretycznej. Pani nam opowiadała i o Szczecinie, i o książkach. Piękna była wystawa obrazów z patchworków.

Wiktor, kl. V c – Warto było pojechać na warsztaty do Książnicy Pomorskiej, ponieważ dużo można było się nauczyć o szlakach turystycznych Szczecina. Zainteresowała mnie Bazylika św. Jakuba, którą wspólnie obejrzeliśmy wracając do szkoły Miejskim Czerwonym Szlakiem Turystycznym. Cały ten  szlak można przejść w trzy godziny. Będę chciał to zrobić.

opr. Teresa Popow