Nasze szkolne święto – pierwszaki czytelnikami

 

Jak co roku, nasza biblioteka szkolna włączyła się w Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W ramach tego święta bardzo bajkowo i kolorowo obchodziliśmy w szkole Dzień Postaci z Bajek. Ulubione bajki i baśnie były również tematem przewodnim Pasowania na Czytelnika.

We wtorek 9 listopada nasze pierwszaki zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Odświętnie ubrani, wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w bajkowej imprezie. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i złożyli uroczyste ślubowanie. Nasze pierwszaki chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się własnymi wiadomościami z zakresu czytelnictwa. Nasi najmłodsi czytelnicy zobowiązali się do częstego korzystania z biblioteki, szanowania książek i zachęcania innych do czytania. W drugiej części spotkania najmłodsi czytelnicy mieli okazję stać się teatralną widownią, a to za sprawą naszego bibliotecznego rekwizytu jakim jest Teatrzyk Kamishibai. W znaczeniu dosłownym Kamishibai znaczy „papierowy teatr”. Nasza drewniana skrzyneczka stała się na moment teatralną sceną, a dokładnie Teatrem Cieni, przez co, wrażenia była wyjątkowe. Zadaniem naszych nowych czytelników było odgadnięcie prezentowanej postaci z bajki. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

 Od tego dnia nasi najmłodsi zostali pełnoprawnymi czytelnikami i zapewnili nas , iż będą korzystać z bogatych zbiorów biblioteki szkolnej.

Danuta Krzaczkowska – bibliotekarz szkolny