Klasy piąte uczą się pisać sprawozdanie…

Sprawozdanie jest relacją z pewnego wydarzenia lub serii wydarzeń. Kolejne elementy sprawozdania powinny być ułożone chronologicznie. Jego autor zazwyczaj jest świadkiem opisywanych wydarzeń.

 

27 marca 2023, klasa Va wybrała się do Książnicy Pomorskiej na warsztaty pt.: Spacerkiem po Szczecinie.

Wycieczka do Książnicy Pomorskiej

Zebraliśmy się o godzinie 8:50 w holu szkoły, by udać się na przystanek autobusowy. Dojechaliśmy do Placu Rodła, a następnie spacerem doszliśmy do celu. Punktualnie o godzinie dziesiątej rozpoczęły się nasze zajęcia. Najpierw obejrzeliśmy przygotowaną prezentację o Miejskim Czerwonym Szlaki. Bardzo nas zainteresowały stare szczecińskie fotografie. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących historii naszego miasta i jego zabytków. Następnie w grupach porządkowaliśmy w odpowiedniej kolejności zabytki Szczecina. Udało nam się ułożyć całą trasę turystyczną. Mieliśmy też okazję, by przyjrzeć się przedwojennej maszynie do złocenia liter.

Później udaliśmy się na piękną wystawę patchworku – Energia kolorów. Na koniec zajęć poczęstowano nas słodyczami. W drodze powrotnej idąc Czerwonym Szlakiem Turystycznym mogliśmy podziwiać zabytki, o których słyszeliśmy na warsztatach. Widzieliśmy również ciekawy mural przedstawiający synagogę spaloną w 1938 roku.Największe wrażenie zrobiła na mnie legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy. Uważam, że wycieczka była fascynująca. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, a na dodatek była to bardzo dobra aktywność fizyczna.

Zosia 5a