Za nami Tydzień Nauk Przyrodniczych i Dzień Ziemi – działo się!

Już przed Świętami pojawiły się propozycje ciekawych konkursów, Co możemy zrobić by ratować Ziemię, Tropiciele Przyrody, Zaprojektuj logo na koszulkę, Ułóż wiersz lub piosenkę, Przywrócone życiu. Wielu z Was właśnie w ten artystyczny sposób zwróciło kolejny raz uwagę na naszą wspólną odpowiedzialność za świat.

Tuż po przerwie świątecznej ruszyliśmy na warsztaty do Zalesia. Cudne to miejsce odwiedziły klasy 4-8 uczestnicząc w przygotowanych dla nas warsztatach i zajęciach terenowych. Pogoda dopisała i mogliśmy współuczestniczyć w rozkwicie wiosny.

W klasach 4-6 przeprowadzone zostały warsztaty przygotowane w ramach naszego ulubionego sposobu uczenia „uczymy się nawzajem”. Doświadczenia skierowane były przez klasy 7-8 do młodszych uczniów, pokazując prawdziwe piękno nauk przyrodniczych czyli ich doświadczanie przez praktyczne działanie.

Obrazy mówią więcej niż słowa – zobaczcie sami w fotorelacji ile radości widać na prowadzonych zajęciach – a przecież właśnie o to chodzi, o radość z uczenia się.

Pozdrawiamy zielono – zespół przyrodniczy
😊