Coroczna wielka wyprawa do krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych rozpoczęta! Tym razem w Szkolnym Tygodniu Języków Obcych wybierzemy się do Australii, Kanady i Nowej Zelandii. Nasze wirtualna podróż zapowiada się spektakularnie!

  • Przygotowania i dzień 1. Jak przed każdą podróżą, Uczniowie wielu klas przygotowywali się do wyprawy poszerzając wiedzę o Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii. Powstały bardzo ciekawe plakaty, potwierdzające nie tylko umiejętność krytycznego wyszukiwania informacji, ale i współpracy w grupie.
  • Uczniowie klas 6 przygotowywali na lekcjach języka niemieckiego projekty o krajach związkowych Niemiec i ich stolicach. Były to zajęcia pełne faktów i ciekawostek kulturoznawczych. W nadchodzącym tygodniu młodzi germaniści z US postarają się utrwalić wiedzę uczniów w przygotowanych quizach.
  • Dzień drugi obfitował w wiele emocji, bo przyszedł czas na prezentację zebranych informacji. Występowanie przed grupą w języku obcym to niełatwe wyzwanie, z którym klasa 7a poradziła sobie bardzo dobrze.
  • Dzień kolejny – dziś prawdziwą furorę zrobił quiz o Niemczech! Uczniowie klas młodszych i starszych odpowiadali na pytania szanownych komisji (tworzyli je siódmoklasiści). Kontynuowaliśmy też prezentacje o krajach anglojęzycznych – 4a wypadła zachwycająco!
  • Szkolny Tydzień Języków Obcych dobiega końca, jednak nie ustajemy w działaniach. Dziś klasa 7b dzieliła się wiedzą o Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie. W innych klasach starsi przekonywali młodszych do nauki języka niemieckiego i pokazywali piękno krajów niemieckojęzycznych. Już jesteśmy ciekawi, gdzie to wirtualne podróżowanie zabierze nas w przyszłym roku…

Nauczyciele języka angielskiego

W ramach Tygodnia Języków Obcych nie zabrakło aktywności związanych z językiem niemieckim. Uczniowie klas młodszych przygotowywali na zajęciach obrazki i plakaty przybliżające geografię, kulturę, zwyczaje, kuchnię, wynalazki, marki i wiele innych ciekawostek dotyczących Niemiec. Kolorowe prace przedstawiające np. Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną w Berlinie, kolorowanki niemieckich Landów ozdobiły całą szkołę.

Młodsze dzieci z nauczycielami miały okazję uzupełnić stworzoną przez klasę 8, tablicę z niemieckim alfabetem zapisując na niej niemieckie słowa. W czwartek odbył się quiz dotyczący wiedzy o Niemczech przygotowany i przeprowadzony przez klasy 7.

Na dwóch długich przerwach, uczniowie klas 1-3 i 4-8 mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości, szukając odpowiedzi na przygotowane pytania, na plakatach wywieszonych w szkole. Kolejka chętnych do losowania pytań, szczególnie w klasach młodszych, była na prawdę długa. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była czymś słodkim, więc tak duże zainteresowanie nie dziwi 🙂

Zabawa była naprawdę udana, a ile można było się przy tej okazji nauczyć… A w piątek zajęcia z języka niemieckiego dla klasy 8a i klas młodszych, poprowadzili studenci germanistyki odwiedzający szkołę w ramach Studenckiego Koła Młodych Germanistów.

Maja Jaskuła