[et_pb_aio_extended admin_label=”All in One Extended” title=”Nie dość blada królewna” typing_effect=”off” typing_loop=”off” typing_static_on_off=”off” typing_static_break=”off” typing_delay=”0″ rotator_effect=”off” rotator_static_on_off=”off” rotator_static_break=”off” rotator_type=”fadeIn” textillate_effect=”off” textillate_in_type=”sequence” textillate_in_effect=”fadeIn” textillate_out_type=”sequence” textillate_out_effect=”fadeIn” textgif_on_off=”off” use_background_text=”off” title_fancyline=”off” title_before_after=”before” title_fancy_orientation=”left” url_new_window=”off” button_on_off=”off” popup_video_on_off=”off” use_background_gradient=”off” background_gradient_type=”left-to-right” use_icon=”on” icon_color=”#ffffff” use_circle=”on” circle_color=”#e02b20″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#7EBEC5″ icon_placement=”left” icon_alignment=”left” animation=”fadeIn” icon_animation_reveal=”off” icon_animation_speed=”0″ background_layout=”light” text_orientation=”left” text_alignment=”top” use_wrapper_border=”off” wrapper_style=”solid” img_on_off=”off” img_zoomin_hover=”off” img_zoomin_hover_style=”fast” img_hover_effect=”off” img_hover_effect_style=”img_grayscale_hover” hide_content=”off” alternative_title_on_off=”off” bg_overlay_style=”full_overlay” hover_content_effect=”dwd-fadein” overlay_gradient=”off” overlay_gradient_hidden_show=”off” overlay_gradient_type=”left-to-right” whole_content_animation_on_off=”off” whole_content_animation=”fadeIn” whole_content_animation_reveal=”off” whole_content_animation_speed=”0″ title_animation_on_off=”off” title_animation=”fadeIn” title_animation_reveal=”off” title_animation_speed=”0″ content_animation_on_off=”off” content_animation=”fadeIn” content_animation_reveal=”off” content_animation_speed=”0″ fancyline_styles_on_off=”off” adv_wrapper_border=”off” wrapper_border_color=”#ffffff” use_icon_font_size=”off” button_one_animation_on_off=”off” button_one_animation=”fadeIn” button_one_animation_reveal=”off” button_one_animation_speed=”0″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_font_size=”40px” header_letter_spacing=”3px” header_line_height=”1.5em” body_font_size=”16px” header_font=”|||on|” body_font=”Open Sans||||” header_text_color=”#0c71c3″ font_icon=”%%236%%”]

15 listopada 2016r. klasy czwarte, piąte i szóste wybrały się na przedstawienie do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie zatytułowane „Nie dość blada królewna”.

Sztukę wyreżyserowała Roksana Jędrzejewska-Wróbel, która jest autorką wielu bajek i opowiadań dla dzieci.

Sztuka opowiada o idealnym królestwie rządzonym przez Najdoskonalszą Parę – króla Edwina i królową Tamirę, która ma niezwykłą popularność we wszystkich rankingach na najpiękniejszych, najmądrzejszych i w ogóle naj… W tym królestwie pewnego dnia na świat przychodzi królewna Miranda. Jest wesoła i mądra, ale niestety nie idealna. Rodzice są niezadowoleni, a Mister Wizaż i Perfekcyjna Ochmistrzyni robią wszystko co mogą, by poprawić idealność dziewczynki. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy Miranda zajmuje ostatnie miejsce w konkursie na „Stópkę Kopciuszka”, a Urządzenie do Pomiaru Doskonałości, zwane „udupem”, ocenia, że księżniczka jest za rumiana i za gruba. Dziewczynce jest bardzo przykro i smutno, ponieważ jej własna matka ma do niej o to pretensje. Ucieka z pałacu do niedoskonałego świata, gdzie żyje siedmioro krasnoludków, którzy są  nieudaczni i jeżdżą zepsutym samochodem. Ale są śmieszni i rapują. Prowadzi z nimi miłe i beztroskie życie. Królowa nie mądrzeje i przesyła córce prezenty, które mają zmienić Mirandę: lustro, w którym ma się przeglądać, magazyn o byciu idealnym i tabletki na odchudzanie. Królewna zażywa zbyt dużą dawkę tabletek i trafia do szpitala. Jednak dopiero, gdy lustro roztrzaskuje się na milion kawałków matka rozumie swój błąd. Wspólnie z królem jadą do córki i ogłaszają w telewizji, że nie są i nie będą już idealni.

„Nie dość blada królewna” to mądra sztuka, pokazująca, że nie trzeba być idealnym, żeby być kochanym. Porusza ważny temat akceptacji dla samego siebie i innych. Ma piękne zakończenie i morał. Warto na nią pójść z rodzicami.

Jakub Złotucha

Wykorzystano zdjęcia ze strony radioszczecin.pl

[/et_pb_aio_extended]