Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,
w sobotę 11 grudnia odbył się ostatni etap Szlachetnej Paczki, którym my jako Darczyńcy mogliśmy się zająć. W niedzielę – dnia następnego paczki trafiły do naszej podopiecznej Rodziny. Pani Iga nasza koordynatorka sporządziła relację ze spotkania z Rodziną. Jest w niej mnóstwo radości i dobra! Można się wzruszyć… Zapraszamy do zapoznania się! 🙂

 Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

W niedzielę 170 kolorowych paczek było wnoszonych, do mieszkania pani Kamili, przez wszystkich wolontariuszy z rejonu! Paczki nie mieściły się w jednym pokoju! 🙂 Dzieci na widok prezentów skakały z radości, a rodzice byli nieco zakłopotani. Ogrom pomocy zrobił na każdym wrażenie. Nożyczki poszły w ruch. Zaczęliśmy wszystko rozpakowywać.
Trojaczki z zaciekawieniem przeglądały każdą kaszę, makaron czy herbatę. Gdy otworzyliśmy karton ze środami czystości, w których były dziecięce szczoteczki do zębów, najmłodsi od razu wybrali swoje ulubione. 🙂 W końcu udało się znaleźć pierwszy karton ze słodyczami – z radości krzyczeli nawet Norbert i Karolinka. 🙂 Maks, Mikołaj i Madzia po znalezieniu samochodzików od razu zażądali, aby pomóc je rozpakować i przez dłuższy czas byli zajęci zabawą. Norbert gdy otworzył paczkę ze strojem piłkarskim natychmiast w niego wskoczył i chodził w nim do końca dnia. 🙂 Piłką również był zachwycony! Wszystkie ubrania i buty trafiły w gusta domowników, po przymierzeniu rozmiary pasowały. Rodzina wspólnie podziwiała personalizowane kocyki, które będą szczególną pamiątką tego magicznego dnia. Z paczek z artykułami papierniczymi najbardziej zadowolona była Karolina. Ucieszyła się bardzo z całego stosiku kolorowanek, które dostała – od razu zaczęła je przeglądać, po czym zaniosła je do swojego pokoiku.
Pani Kamila była bardzo zadowolona z jasnych wiklinowych koszyków, które będą jej służyć do przechowywania, ale również jako ozdoba. Bardzo ucieszyła się też z kartonów pełnych kosmetyków, czyli czegoś co będzie tylko dla niej. 🙂 W poniedziałek dzwoniła i mówiła, że perfumy to strzał w dziesiątkę – zarówno jej jak i męża!
Wielkim zaskoczeniem okazał się komputer – do tej pory rodzina miała tylko tablet. Komputer będzie nieocenioną pomocą podczas powrotu do zdalnych lekcji. Kolejnym zdziwieniem był bon do sklepu budowlanego – pani Kamila i pan Marek byli tak zaskoczeni tym prezentem, że nie potrafili powiedzieć na co zostanie wykorzystany ojejku tyle myśli w głowie teraz, ja nie wiem, ja nie wiem powtarzał zmieszany pan Marek, na pewno się przyda powiedziała pani Kamila. Na koniec pokazałam zdjęcie złożonego łóżka – na twarzach znowu zawitało zdziwienie – nikt nie spodziewał się tak pięknego łóżka. 🙂
Z uporządkowywaniem wszystkich prezentów rodzina uporała się dopiero w poniedziałek wieczorem. W poniedziałek dotarł również węgiel, za który pani Kamila również bardzo mocno dziękuje.

 

Słowo od Rodziny

Rodzina dziękuje z całego serca. Za wszystko są bardzo wdzięczni, ciężko im było wybrać co podoba się najbardziej. Najmłodsze dzieciaki wskazały od razu zabawki 🙂 Starsze rodzeństwo i rodzice dziękują za wszystko po równo.
Kamila, Marek, Norbert, Karolina, Maks, Mikołaj i Madzia życzą Wam wesołych Świąt!

 

Słowo od Wolontariusza

Drodzy Darczyńcy – Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły!
Pokazaliście swoje wielkie serca!
Dziękuję za ogromne zaangażowanie, które przełożyło się na pięknie wykonaną paczkę.
Dziękuję za środki pieniężne, które przekazaliście na pomoc. Dziękuję za czas, który poświęciliście na zakupy oraz pakowanie. Dziękuję za odjęcie trosk i zmartwień pani Kamili i panu Markowi -myślę, że na najbliższe miesiące. Dziękuję za szerokie uśmiechy, które wywołaliście na siedmiu twarzach obdarowanych oraz twarzach wszystkich wolontariuszy, którzy byli świadkami tej rekordowej 170cio paczkowej pomocy. 🙂
Dziękuję za chęć niesienia mądrej pomocy i zarażanie do tego Waszych uczniów i Wasze dzieci.
Ostatnia niedziela zostanie w mojej pamięci na długo. Rodziny na pewno też. Sprawiliście ten przedświąteczny czas czasem magicznym i pełnym wzruszeń.
Życzę Wam Drodzy Darczyńcy wspaniałych ludzi dookoła siebie – takich jakimi jesteście sami. Spokojnych oraz rodzinnych Świąt. Mikołaja z workiem pełnym wymarzonych prezentów.
I pamiętajcie, DOBRO WRACA!!
Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.
Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

 

Dziękujemy STOkrotnie!!!

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,
dziękujemy Wam bardzo za okazaną pomoc i wsparcie. Kolejny raz nasza społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Wspólnie sprawiliśmy, że ten czas Rodzina, ale i Wolontariusze zapamiętają na długo. Dobro wraca!
Życzymy wszystkiego dobrego, spokoju, ciepła i miłości na najbliższy czas, ale i cały rok, na każdy dzień!
Do następnej Szlachetnej Paczki!
Zespół Szkolnej Szlachetnej Paczki