Szanowni Państwo,
serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły za aktywne włączenie się w tę piękną akcję. Tegoroczna „Szlachetna Paczka” zaangażowała całą szkolną społeczność. Mamy nadzieję, że nasze prezenty i pomoc odmienią choć trochę życie naszych podopiecznych. Dołączam relację jednej z wolontariuszek, która towarzyszyła nam przy wręczeniu Szlachetnej Paczki Pani Samancie i jej synkowi Michasiowi.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
“Po przybyciu na miejsce razem z Państwem – Darczyńcami, widziałam w oczach Pani Samanty niepewność, która za chwilę zamieniła się w szczerą radość. Rodzina nie spodziewała się, że pomoc będzie tak duża. Michałek najbardziej ucieszył się z plecaka ze Spidermenem, którym bawił się jeszcze długo po Państwa wyjściu. Pani Samanta powtarzała, że nie mogła uwierzyć, że otrzyma i lodówkę i pralkę, a tu jeszcze tyle pomocy. Najbardziej ucieszyła się z bonów do sklepu budowlanego, dzięki którym będzie mogła kupić panele i kafle do kuchni. Michał otwierając kolejne pudełka, gdzie czekały na niego nowe zabawki, nie mógł ukryć radości, jako, że jeszcze nie mówi – piszczał radośnie. Do maskotek- przytulał się, zabawki elektroniczne wyciągał i przyciskał kolejne guziki. Pani Samanta była bardzo podekscytowana propozycją rehabilitacji dla synka. Ilość paczek przerosła oczekiwania chyba wszystkich obecnych, ledwo mieściły się w pokoju, po rozpakowaniu również i kuchnia i korytarz był pełen produktów spożywczych, chemii oraz zabawek Michała.
Pani Samanta była onieśmielona podczas Państwa wizyty, ale jej słowa “Dziękuję” były bardzo szczere. Gdy Państwo wyszli dalej starała się trzymać i nie płakać, jednak widać po niej było, że jest bardzo szczęśliwa. Prosiła aby jeszcze raz Państwu podziękować i życzyć Wesołych Świąt.”

Serdecznie pozdrawiam,
Dyrektor Szkoły – Marzena Ukraińska