Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

przesyłamy wzruszające podsumowanie akcji Szlachetna Paczka, jakie otrzymaliśmy od Pani Kasi, wolontariuszki akcji:

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina nie wierzyła w cuda, kiedy pierwszy raz ją odwiedziliśmy. Do całego programu podchodzili sceptycznie, a pani Matylda wiele razy powiedziała, że Są ludzie w gorszej sytuacji. Nie możemy liczyć na nic wielkiego, byleby dzieci z tego skorzystały. W sobotę ich rzeczywistość zmieniła się całkowicie, bo wtedy uwierzyli, że cuda naprawdę się zdarzają. A to wszystko dzięki Wam.

Kobiety zaniemówiły, kiedy weszliśmy z pierwszymi pudełkami. Od początku myślały, że dostaną niewielką ilość rzeczy, żeby coś było na teraz. Nie spodziewały się, że ich mały pokoik wypełni masa paczek. Pani Matylda zaczęła płakać i od razu powiedziała, że To niemożliwe, żeby człowiek tyle zrobił dla drugiego człowieka. To nie byli ludzie, to musiały być anioły.

Dzieci od razu wzięły się za rozpakowywanie pudełek. Julian i Łucja otwierając kartony krzyczeli z radości, nawet jeśli w środku nie było zabawek. Iga pomagała rodzeństwu śmiejąc się razem z nimi, a pani Aniela w ciszy przeczytała list, który był w magicznej paczce numer 1. Gdy skończyła, starannie schowała go do koperty, wycierając łzy lecące po jej policzkach. Ten uścisk proszę przekazać darczyńcom – po tych słowach z całych sił mnie przytuliła. Niedługo po niej do uścisków dołączyła reszta rodziny.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym Wam ogromnie podziękować za ogromne zaangażowanie w przygotowywanie paczki dla rodziny pani Anieli. Dzięki Waszej życzliwości i dobroci rodzina pierwszy raz od dawna dostrzegła iskierkę nadziei. Przekazanie tej paczki było ogromną przyjemnością i niezwykłym zaszczytem. Dziękuję za tak piękną współpracę i za serce, które każdy z Was włożył w tworzenie tej paczki.

Życzę wam wszystkim zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt. Prezentów pod choinką, smacznych potraw na stole i wszystkiego, co sobie wymarzycie. Życzę również wielu okazji do uśmiechu, mnóstwo radości i siły do dalszego czynienia dobra w nadchodzącym roku.

Jeszcze raz – bardzo Wam wszystkim dziękuję!!!

Wolontariuszka Katarzyna