#RazemNaŚwięta

Już po raz kolejny  nasza szkoła brała udział w organizacji Szlachetnej Paczki. Biorąc pod uwagę obecną sytuację zdaliśmy na ocenę celującą egzamin z dobroci względem drugiego człowieka.

Wspólnymi siłami przygotowaliśmy 60 paczek! Każdemu, kto się włączył do naszych działań serdecznie dziękujemy. Zakupy, pomoc finansowa i rzeczowa, pakowanie, zawiezienie to wymaga poświęcenia względem drugiego człowieka. Wymaga podarowania czasu, którego mogłoby się wydawać, że za wiele nie mamy. Jak miło jest się pozytywnie zaskoczyć 🙂

Mamy nadzieję, że w tych trudnych dla wszystkich czasach wlaliśmy odrobinę nadziei w serca naszej Rodziny.

Raz jeszcze szlachetnie dziękujemy!

 

A oto  relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Dzień, w którym dostarczyliśmy paczki do rodziny był niezwykły, Pani Sandra była zszokowana ilością otrzymanych paczek. Kiedy zobaczyła je już wszystkie ułożone w pokoju, zabrakło jej słów. Na ręce pana Artura przekazałam najważniejszą paczkę z prośbą, aby ją rozpakował. Pan Artur z wrażenia aż usiadł na krześle i poprosił Krzysztofa, aby zaopiekował się zawartością, bo on sam nie może uwierzyć i z wrażenia trzęsą mu się ręce. Paczek była tak dużo, że zajmowały cały pokój, a Pani Sandra z niedowierzaniem i skrępowaniem otwierała kolejne paczki nie mogąc uwierzyć, iż to wszystko jest dla jej rodziny. Nie było rzeczy, która nie wywołałaby uśmiechu na twarzach członków rodziny. Mały Krystian na widok zabawek, jego ulubionych autobusów i samochodów uśmiechał się całą buzią. Nasza wizyta dobiegała końca, chcieliśmy, aby rodzina w tej niezwykłej chwili mogła być sama. Nazajutrz zadzwoniłam do pani Sandry z zapytaniem jak wrażenia. Mama z przejęciem opowiadała co się wydarzyło po naszym wyjściu i tak: “Największą furorę zrobił szlafrok dla mamy – taki mięciutki, tata nie mógł się nadziwić, że kawy i herbaty to teraz ma od koloru do wyboru. Rozpakowywanie wszystkich paczek trwało do późnego wieczora. Z rana zazwyczaj najdłużej śpiący Krystian wstał jako pierwszy i sprawdzał, czy wszystkie zabawki są na miejscu, a Marcin myślał, że to mu się śniło. Pani Sandrze bardzo podobała się kuchenka. Cała rodzina bardzo jest wdzięczna za okazaną pomoc. Teraz remont wymarzonego mieszkania na pewno pójdzie szybciej.”

 

Słowo od Wolontariusza

Z mojej strony chciałbym Wam bardzo mocno podziękować za tak wielkie zaangażowanie, życzliwość jaką okazaliście rodzinie pani Sandry oraz za Waszą inicjatywę. Bardzo się cieszę, że zostali oni wybrani właśnie przez Was. Tym niezwykłym gestem spełniliście wiele ich marzeń. Przekazanie paczki było dla mnie prawdziwą przyjemnością, a widok reakcji całej rodziny był dla mnie bardzo mocnym doświadczeniem. Wierzę, że Szlachetna Paczka pomogła nie tylko materialnie, pokazała też, że są dla kogoś ważni. Dziękuję Wam. Życzę pogodnych, zdrowych i niezwykłych Świąt!

I co? Ładujemy baterie na przyszły rok?

Ze szlachetnymi pozdrowieniami i życzeniami zdrowia
Zespół Szlachetnej Paczki