W piątek 14 października tradycyjnie już z całą społecznością szkolną STO obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji przypomnieliśmy naszym młodszym i starszym wychowankom sylwetki patronów szkoły, czyli polskich noblistów. Przez cały tydzień uczniowie w rozmaity sposób przypominali sobie wiedzę na temat laureatów Nagrody Nobla, korzystając z galerii portretów wywieszonej na szkolnym korytarzu oraz śledząc ciekawostki na naszym facebookowym profilu. Odbyły się także konkursy: plastyczny i literacki oraz ciekawe lekcje poświęcone noblistom.

W dniu Święta Szkoły szkolne korytarze zaroiły się od sobowtórów naszych patronów, a „nobliści” z klasy 8c przetestowali wiedzę swoich koleżanek i kolegów w krótkim quizie. Gratulujemy wszystkim klasom rozległej wiedzy na temat naszych patronów. Szczególne wyrazy uznania należą się klasom, które zdobyły komplet punktów, a są to:  wśród najmłodszych: klasa 0, 1b, 2b, 2c, 3a, 3b, a pośród starszych: 5a, 5c, 8a i 8b. Ponadto uczniowie ochoczo oddawali głosy w plebiscycie na najpopularniejszego noblistę.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a Uczniom i Rodzicom za umilenie tego dnia pięknymi życzeniami i słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Justyna Siadak