W piątek, 13 października obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Już od rana szkoła przybrała odświętny charakter za sprawą kolorowych balonów zawieszonych na wejściu oraz barwnych laurek od uczniów wyeksponowanych na korytarzach. Przedstawiciele nowo zaprzysiężonego Samorządu serdecznie witali nie tylko uczniów, ale też wszystkich Pracowników oraz Rodziców. Bo przecież ten dzień był świętem nas Wszystkich.

W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie klas 4 – 8 rozwiązywali quiz o noblistach, a dzieci z klas 0 – 3 malowały kamienie ozdabiając je napisem STO. O godzinie 12.00 na parterze szkoły uczniowie młodszych klas zebrali się, aby odśpiewać hymn szkoły. Na następnej lekcji hymn szkoły oraz piosenkę Jedyna na sto śpiewały starsze klasy.

W czasie tych spotkań Pani Dyrektor gratulowała całej naszej społeczności. Życzyła uczniom, nauczycielom oraz pracownikom radości, zadowolenia z bycia częścią naszej szkoły, szczególnie dlatego, że w tym roku obchodzimy 35 – lecie jej istnienia. W ramach niespodzianki, każda z klas otrzymała worek słodkości. Następnie udaliśmy się do swoich sal, aby w miłej atmosferze spędzić resztę świątecznego dnia.

Dorota Osak I Danuta Krzaczkowska